Mladí badmintonisté přivezli z Vinoře čtyři medaile

Mladí badmintonisté přivezli z Vinoře čtyři medaile

Eda Matyasko a Denisa Audy se zlatými medailemi

V sobotu 3. září se naše „vlaštovky“ vydaly na svůj první turnaj letošní sezóny. Denisa Audy a Eda Matyasko se zúčastnili GPC U13 hraného v pražské Vinoři. Odvezli zlato ze smíšené čtyřhry, stříbro z holčičího deblu a bronz z holčičí dvouhry.

Turnaj začal tradičně smíšenou čtyřhrou. K našemu překvapení Deniska s Edou nastupovali do soutěže v roli nasazených jedniček. V prvním kole se utkali s domácí dvojicí klubu MTAC Praha Nikol Paterovou a Jakubem Grossem, nad kterými zvítězili ve dvou setech. Druhým kolem také prošli bez ztráty setu. Ve finále stanuli proti další domácí dvojici Sally Mouai, Antonín Michael Turoň. Byl to nervy drásající třísetový souboj, ve kterém naši hráči lépe zvládli koncovku a zvítězili poměrem 12-21, 21-13, 21-18!
V dámské čtyřhře se sešly pouze čtyři páry dívek. Jednotlivé dvojice sehrály zápasy ve skupině každý s každým. Deniska s partnerkou Sárou Kupilíkovou (SK Hamr, z.s.) vyšly vítězně ze dvou kol. Osudnou se jim stala sehraná domácí dvojice Paterová, Mouaie, které podlehly 13-21, 13-21.

Stupně vítězů smíšené čtyřhry. Naši šamponi stojí druhý a třetí zleva

Aby byla postupka kompletní, přidala Deniska bronz v dívčí dvouhře. V semifinále hrála o postup se Sally Mouaie. Bohužel Denda podlehla ve třetím setu. Můžeme se domnívat, zda to bylo kvůli zranění prstu, nebo celkovému vypětí. Každopádně skvělý výkon!
Eda v prvním kole dvouhry narazil na sice mladšího, ale mnohem zkušenějšího hráče, kterému podlehl.
V deblu spojil síly s hamerským Neumannem. Úvodní zápas sehráli proti nasazeným dvojkám z Olomouce. Chlapci uhráli vyrovnaný první set, ale z postupu se radovali olomoučtí. I tak cenné zkušenosti.

Gratulujeme k výsledkům, děkujeme za reprezentaci klubu a přejeme mnoho dalších úspěchů v sezóně.

Denisa Audy, Lucie Audy, Tereza Kudrnová a Eda Matyasko

Použitá foto: archiv autorky


Tereza Kudrnová, předsedkyně spolku Badminton Mníšek pod Brdy, z.s.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se