Mladí plavci z mníšeckého Sokola uspěli v Hořovicích

Mníšecké plavkyně na závodech v Hořovicích

V sobotu 20. ledna se v bazénu v Hořovicích konal Přebor Jungmannovy župy v plavání.

Závodů ve volném stylu se zúčastnilo celkem 117 plavců a plavkyň z osmi sokolských jednot ze Středočeského kraje.
Sportovci byli rozděleni do soutěžních kategorií podle věku. Nejmladším borcům bylo 5 let (měli trať dlouhou 10 metrů), nejstaršímu účastníkovi téměř 74 let.
Za mníšecký Sokol se zúčastnili tři plavci v žákovských kategoriích.
V bazénu obstáli ve svých kategoriích se ctí a dva z nich vystoupali na stupně vítězů:

• Jan Čurda obsadil s výsledným časem 35 vteřin třetí místo (starší žáci měli trať dlouhou 50 metrů) v konkurenci dalších pěti plavců.
  • Julie Němečková vybojovala s výsledným časem necelých 34 vteřin sdílené třetí místo (mladší žákyně na 25 metrů) v konkurenci dalších 12 plavkyň.
  • Karolína Losová doplavala v čase 35 vteřin na šestém místě (mladší žákyně).

Blahopřejeme mladým plavcům k dosaženým výkonům a vzorné reprezentaci našeho města.