Červnové Slovo starostky

Červnové Slovo starostky

Starostka města Mníšek pod Brdy Magdalena Davis

Vážení a milí spoluobčané,
jak už to tak bývá, příznaky složité doby se jako první začínají projevovat na snížené návštěvnosti zpoplatněných kulturních akcí. Ani Mníšek není v tomto sestupném trendu výjimkou. Ač jsme měli na jarní sezónu naplánovanou řadu koncertů i dalších kulturních akcí, nakonec budeme muset některé z nich pro malý zájem zrušit. O to více se chceme zaměřit na konkrétní akce, jako je třeba Skalecká pouť, které byste si vy, obyvatelé Mníšku, mohli co nejvíce užít.
Stoupající životní náklady, spojené zejména s nákupem potravin, energií nebo pohonných hmot, už bohužel pociťuje drtivá většina z nás. Podle posledních statistik se také za posledních pět měsíců téměř zdvojnásobil počet domácností s příjmem pod hranicí chudoby (celkem jich je již 16 %), nejvíce jsou ohroženi samostatně žijící senioři a samoživitelé či samoživitelky. Chtěla bych proto připomenout, že město může s řadou věcí pomoct. Pokud například potřebujete poradit, na jakou pomoc byste mohli z hlediska státní podpory dosáhnout, neváhejte se obrátit na našeho sociálního pracovníka, pana Lukáše Říhu (tel.: 739 735 447, e-mail: lukas.riha@mnisek.cz), který běžně pomáhá např. se žádostmi o příspěvek na bydlení a za hůře pohyblivými obyvateli je ochoten dojet až domů.
Navzdory výše uvedeným každodenním starostem se však ani já nemůžu ubránit radosti ze slunečných dnů, bující zeleně a teplého vzduchu, ve kterém se kromě bzučení hmyzu a zpěvu ptáků začíná ozývat léto. Ráda bych proto popřála zejména našim školákům a jejich rodičům pěkný závěr školního roku a vysvědčení, se kterými budou všichni spokojeni. Všem učitelům a učitelkám základních i mateřských škol bych pak ráda poděkovala za jejich nasazení v průběhu celého školního roku a popřála jim, aby v době letních prázdnin nabrali novou chuť a energii do další práce s našimi dětmi.

Přeji Vám krásné červnové dny!

Magdalena Davis, starostka

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se