Duben bude patřit ekologii

Duben bude patřit ekologii

Celý měsíc duben bude v Mníšku pod Brdy věnován ekologii a ekologickým tématům.

První dubnový víkend budeme uklízet Mníšek
Začínáme již v sobotu 2. dubna akcí Ukliďme Česko. Tentýž den bude na zahradě knihovny probíhat akce Ukliďme zahradu spojená s opékáním buřtů a táborákem. Od 15:00 pak program doplní živé a Tajemné sovy.

Výstavy na Skalce
Již v neděli 3. dubna můžete ve skaleckém klášteře i kostele navštívit výstavu Křehká krása. Výstava potrvá do 29. dubna.

V neděli 9. dubna se uvidíme na trzích Najíme se.

Přednášky o ekologii a krajině
Zajímá vás koloběh vody v krajině? Doražte na přednášku ve středu 13. dubna od 17:00 do Pavilonu ZŠ. Zajímá vás budoucí podoba stánku s občerstvením na Skalce? Přijďte ten samý den do Pavilonu, kde budou od 19:00 studenti architektury prezentovat návrhy nového občerstvení.
Další zajímavá přednáška vás čeká ve středu 27. dubna v městské knihovně. Začínáme v 19:00 a Ing. Jiří Rom vám prozradí, jak se změnila mníšecká příroda od dob Káji Maříka.
V pátek 29. dubna od 17:00 se na Skalce koná beseda o kroužkování ptactva

Vycházka s architektem
Ve čtvrtek 21. dubna si projdeme trasu z Pivovárky až k Zadnímu rybníku. Autoři revitalizace Pivovárky a projektů na rekonstrukci našich rybníků s vámi budou diskutovat nad těmito připravovanými projekty přímo v plenéru. Vycházka začíná v 17:30 od parkoviště u Billy.

Od pátku 22. do neděle 24. dubna MC OÁZA připravilo Ekologickou stezku s plněním úkolů.

Filmový ekologický festival
Důležitou součástí Mníšeckého ekologického dubna je také EKOFILM. V Pavilonu ZŠ se sejdeme v sobotu 23. dubna, program je připravený po celý den, začínáme v 10:00.

Na neděli 24. dubna je pak v Pavilonu připravena pohádka Kryštůfek a lesní bytosti od Divadla Pruhované panenky. Začínáme v 15:00.

Prvnímu ročníku Mníšeckého ekologického dubna udělila záštitu radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Mgr. Jana Skopalíková, Středočeský kraj. 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se