Dubnové slovo místostarostky Daniely Páterové

Dubnové slovo místostarostky Daniely Páterové

Daniela Páterová, DiS.

Milí spoluobčané,
do našich dnů pomalu a malými krůčky přichází jaro. Ohlašuje se opatrně, první paprsky slunce prohřívají naše zkřehlá těla, štěbetání ptáků zpestřuje naše rána a první květiny těší náš zrak. Příroda se probouzí, my se probíráme ze zimní nálady a vítáme nový příval energie.
I naše město se probírá ze zimního spánku a začíná ožívat pravidelnými kulturními událostmi. Zvu vás 2. dubna od 15 hodin do kláštera Barokního areálu Skalka na vernisáž žáků výtvarného oddělení ZUŠ, která otevře celou výstavní sezónu 2023. Sledujte naše sociální sítě a o kulturním dění se dozvíte více.
Příchod jara je také neodmyslitelně spjatý s Velikonocemi. Ty jsou pro mě osobně docela náročným obdobím – slavím totiž na jaře narozeniny, ale často jsem jejich oslavu musela odložit, protože připadly právě na den Velkého pátku, nebo Bílé soboty, kdy jsme jako křesťanská rodina dodržovali dny smutku. Od dětství jsem velmi intenzivně vnímala strach, který se prolíná celým obdobím Velikonoc. Strach ze smrti – co asi prožíval Ježíš Kristus? Proč musel umřít? Strach z neznáma – co je po životě? Strach z bolesti – jak moc trpěl? A proč my musíme trpět velikonoční zvyky, které nám působí bolest? Jak roky ubíhaly, uvědomila jsem si, že strach nám může být dobrým pomocníkem a ukázat nám, že je čas se zastavit a obrátit pozornost sami k sobě. A tak se snažím v období jara a Velikonoc spíš, než uhánět vpřed, naopak zpomalit. Uvědomit si, že tam, kam chci, se nedostanu ustavičnou činností. Možná je čas chvíli zdánlivě nic nedělat, jen pozorovat situaci a vnímat vše, co se právě děje.
Užívejme si okamžik, který je nádherným darem a všechno zapadne na správné místo. A náš život se rozběhne naplno dřív, než si myslíme.

Přeji vám radostné Velikonoce.

Vaše Daniela Páterová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se