Dubnové Slovo starosty

Dubnové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph. D.

Vážení občané a přátelé,
protože na městě nezahálíme, rád bych vás seznámil s nejbližšími akcemi, které proběhnou v ulicích města. Chystáme se opravovat Řevnickou ulici. V minulém týdnu proběhla soutěž na obnovu jejího povrchu a jsme těsně před podpisem smlouvy s dodavatelem.
Koncem března byly zahájeny i opravy některých částí komunikací po letošní zimě. Základní opravy proběhnou do Velikonoc, ale počítáme s tím, že se bude pokračovat některými dalšími vybranými úseky, které jsou opravdu ve špatném stavu.
Do konce června bude opravený první úsek ulice v Rymani, který byl poničen při výstavbě vodovodu. Začneme od restaurace u Kašných a nový povrch dostane přibližně polovina délky ulice. Se zbývající částí počítáme v následujícím roce.
Možná jste zaregistrovali, že v Lipkách došlo k odstranění několika stromů a některých křovin. Je to příprava na stavbu nového chodníku od ulice 9. května až k autobusové zastávce. Stavba vypukne co nevidět a podle smlouvy by do konce dubna měl být chodník hotový.
Rekonstrukce dalšího chodníku proběhne v ulici Jana Štastného u bytovek číslo popisné 585 až 587. Chodník projde generální rekonstrukcí, dostane nové obrubníky i dlažbu.
Také chceme otevřít otázku rozšíření a opravy ploch parkoviště u zdravotního střediska Komenského ulici. V některých denních hodinách tu bývá opravdu těsno a nová parkovací místa by situaci pomohla.
Od dubna se našemu městu otevřou i nové dotační možnosti, které bychom chtěli využít. Připravujeme nové projekty především z oblasti obnovy komunikací a budov. Konkrétně například dokončení obnovy Lhotecké ulice nebo rekonstrukci starých WC v základní škole.
Před čtrnácti dny byla dokončena studie Svazkové školy, na které paní místostarostka Páterová, spolu s dalšími starosty a starostkami z regionu, pracovali poslední dva měsíce. Příprava projektu dostala v posledních měsících výraznou prioritu i „drajf“a výsledky práce vám představíme v některém z příštích čísel Zpravodaje, kde se tématu budeme věnovat podrobněji.
Blíží se jeden z největších křesťanských svátků, Velikonoce. Moc bych si přál, abyste si je užili v klidu a ve zdraví se svými blízkými. Vychutnejte si volné dny co nejvíce pospolu, ať už to bude u prostřeného stolu nebo na společných výletech. Buďme vděčni za všechno pěkné, co nás potkalo a hledejme sílu překonat těžkosti a nové výzvy. Já i město jsme tu pro vás, aby se vám hezky žilo v opravených ulicích.

S úctou Petr Digrin

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se