Kapličky v Rymani a ve Stříbrné Lhotě se dočkaly oprav

Kapličky v Rymani a ve Stříbrné Lhotě se dočkaly oprav

Opravený plot v Rymani

Na přelomu září a října došlo ke zvelebení okolí kapličky v Rymani. Starý dřevěný plůtek, který byl již ve velmi špatném stavu a hrozilo jeho zhroucení, byl nahrazen zcela novým plotem zhotoveným z kvalitního modřínového dřeva. Dřevo z modřínu by mělo vydržet mnohem déle, než původní smrkové, které má sklony k praskání a rychlejšímu procesu tlení. Kvalitní nátěr v bezbarvém odstínu byl pečlivě vybrán jednak kvůli svým dobrým vlastnostem a jednak proto, aby nechal vyniknout krásu přirozeného dřeva. Velké poděkování patří skvělému truhláři z Rymaně, panu Romanu Freislebenovi, který nový plůtek pro město zhotovil.
V říjnu proběhla oprava dveří krásné kapličky ve Stříbrné Lhotě. Na dveřích se totiž podepsalo počasí, a byly tak již dosti omšelé. Ze dveří byly broušením odstraněny zbytky laku a posléze byly dveře natřeny vhodným nátěrem. Práce pro město se s velkou ochotou chopil pan Zdeněk Jeřábek. I jemu patří velké díky za perfektně odvedenou práci.
Na opravy kapliček byly využity prostředky z fondu starostky města určené na obnovu a zkrášlování drobných památek na území města.
Pevně doufáme, že každého kolemjdoucího tyto drobné úpravy potěší.

Nové dveře ve Stříbrné Lhotě

Luboš Kožíšek
Michal Kroutil (foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se