Policie uvítá poznatky lidí k odhalení traviče psů

Policie uvítá poznatky lidí k odhalení traviče psů

Foto návnady s jedem na krysy.

Traviče mníšeckých psů se zatím nepodařilo najít. Státní policie i městští strážníci uvítají jakékoli poznatky od lidí, které by vedly k jeho dopadení.

Republiková policie prověřovala trestní oznámení, které podal Vojtěch Ušela na neznámého pachatele kvůli opakovaným pokusům o otravu jeho psa už vloni.

„Prověřovali jsme návnadu vhozenou na pozemek pana Ušely a Státní veterinární správa potvrdila přítomnost jedu na krysy v množství, které je pro psy smrtelné. Bohužel se nám ale nepodařilo získat jakékoli konkrétní poznatky k identifikaci pachatele, protože jed je v určitém typu obchodů běžně dostupný. Proto uvítáme poznatky občanů, které by vedly k jeho dopadení, a to jak telefonicky, tak i emailem,“ uvedl nadporučík Stanislav Šampalík, vedoucí obvodního oddělení Policie České republiky v souvislosti s tím, že travič naposledy udeřil minulý týden, kdy návnadou vhozenou na zahradu domu ve Lhotecké ulici usmrtil psa sousedky pana Ušely, Gabriely Vitáskové.

Také městská policie se dosud neměla v případu čeho chytit. „Uvítáme informace, které by pomohly zúžit okruh podezřelých osob,“ uvedl strážník Daniel Kváča.

Podle starostky Magdalény Davis město pokusy o trávení psů nemůže brát na lehkou váhu, protože se pravděpodobně nejedná o důsledek špatných sousedských vztahů.  „Město může apelovat na městskou policii, aby to zohlednila při svých pochůzkách. Rozšíření kamerového systému, které na zastupitelstvu navrhl pan Ušela, je drahé řešení a jeho primárním smyslem je větší bezpečnost hlavně občanů. V tuto chvíli to bude spíš věc strážníků a taky větší všímavosti spoluobčanů, aby včas ohlásili, kdyby si čehokoli podezřelého všimli,“ řekla k tomu starostka Magdaléna Davis.

 

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se