Prosincové Slovo starosty

Prosincové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph. D.

Vážení občané a přátelé,
s koncem roku přicházím s osobní pozvánkou na všechny pěkné akce jak v čase předvánočním, tak v průběhu Vánoc a zvu k oslavám Nového roku. Užijte si tento čas v radosti a klidu. Přeji vám všem, abyste v dnešní dynamické době, která nám mnoho jistot a bezpečí nepřináší, byli na blízku těm, které máte rádi. 
V současnosti je dobré rozlišovat, kde je pravda a kde začíná manipulace. Média a sociální sítě každý den zahlcují náš životní prostor zaručenými informacemi, co se kde a hlavně proč, děje. Jejich kvantita už dávno převážila nad kvalitou. Každý den vznikne nějaká krize. Vojenská, migrační, ekonomická nebo klimatická. Je těžké to jen sledovat, natož se v tom vyznat. Vánoce jsou ale pravým opakem krizí. Ať je to pro vás období pokoje, rozvahy a míru. Hledejte v tomto období oporu ve svých nejbližších i duchovní pilíře. Vždyť se narodil Syn Boží.
Zvu vás na tradiční vánoční Knoflíkový trh, který letos na zkoušku, proběhne už 2. prosince od 14:00 a to v prostorách před základní školou. Důvodů pro změnu místa je víc, ale nejdůležitější jsou především důvody organizační a prostorové. Akce se za posledních deset let zvětšila tak, že bez rozumného zázemí školy, především při špatném počasí, se opravdu neobejde. Proto ji zkusíme na zkoušku přesunout před základní školu a uvidíme, jestli se to osvědčí.
Od příštího roku počítáme s tím, že bychom na náměstí organizovali větší, ryze předvánoční trh s vánočním zbožím, a to právě na první adventní neděli. Knoflíkový trh chceme přenechat dětem. Uvidíme, jak budete změnu hodnotit.
Letos, první adventní neděli 3. prosince od 16:00, již tradičně společně rozsvítíme vánoční strom na Světle adventním. Chystáme nové překvapení pro všechny, kteří obdivují vánoční světelnou atmosféru. Nazdobení stromu i světelné dekorace připravujeme nové a novinkou letošních oslav je světelný fotopoint na náměstí F. X. Svobody, kde se můžete vyfotit se svými dětmi, nebo s někým, koho máte rádi (například se mnou nebo s místostarostkami 😀).
Všechny vás zvu na mega super ohňostroj, na Předčasný silvestr 30. prosince od 17:00, kde si všichni popřejeme do nového roku všechno nejlepší a dáme si horký svařák. Moc se na vás všechny těšíme!

Mějte nádherné, pohádkové Vánoce a ať je vám všem vrchovatě přáno v roce 2024.

S úctou Petr Digrin

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se