Radnice usiluje o zřízení očkovacího místa v Mníšku pod Brdy

Radnice usiluje o zřízení očkovacího místa v Mníšku pod Brdy

Ilustrační foto, zdroj Pixabay.com

Vedení města Mníšek pod Brdy zaslalo hejtmance Středočeského kraje oficiální žádost o přidělení 500 vakcín pro své seniory nad 80 let.

V Mníšku žije 245 seniorů starších 80 let…jejich očkování jsme schopni zajistit s pomocí našich praktických lékařů,“
uvádí ve svém dopisu starostka Magdalena Davis.

V našem městě by tím vzniklo dočasné očkovací místo, které by využili naši nejstarší senioři. Do jejich očkování proti nemoci covid-19 by se mohli zapojit, kromě lékařů a sester, které známe z mníšeckých ordinací, také další kvalifikovaní dobrovolníci, jako např. zdravotní sestry na zaslouženém odpočinku nebo další zdravotníci.

Do Mníšku pod Brdy, ve kterém žije 245 seniorů starších 80 let, potřebujeme zajistit zhruba 500 vakcín pro 1. a 2. dávku.

Nejbližší očkovací centra se v tuto chvíli nacházejí v Praze a v Příbrami, v budoucnu se k nim zřejmě ještě připojí Černošice. Nevýhodou všech tří jmenovaných lokalit je jejich horší dostupnost pro naše seniory.
Současně se zajímáme také o možnost očkování v nedaleké Nemocnici Na Pleši.

Již v polovině ledna 2021 jednala se Středočeským krajem o možném vzniku očkovacího místa, určeného především pro seniory nad 80 let, mníšecká radní pro sociální oblast Šárka Slavíková Klímová. Konkrétní postup konzultovala s místním praktickým lékařem MUDr. Michalem Pirunčíkem a s krajským radním pro oblast zdravotnictví Pavlem Pavlíkem. Její aktivitu podpořila starostka Magdalena Davis i rada města.

O vyjádření hejtmanky a o dalším postupu vedení města vás budeme včas informovat.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se