Školáci budou od ledna jezdit do Příbrami rychlíkovou linkou

Školáci budou od ledna jezdit do Příbrami rychlíkovou linkou

Ilustrační foto

Jednání představitelů našeho města se zástupci ROPID a IDSK Středočeského kraje, které se uskutečnilo dne 23. listopadu, vedlo k úspěchu: školáci se dočkají rychlíkového ranního spoje!

Řešením bude úprava jízdního řádu linky 395 zavedením nového spoje do Příbrami, který bude vyjíždět ze zastávky „Mníšek p. Brdy, náměstí“6:44. Na dálnici D4 bude najíždět za Penny marketem. Začít jezdit má již od 3. ledna 2023!

„Jsem moc ráda, že se nám podařilo prosadit dobrou věc. Nejvíce ji určitě ocení studenti i jejich rodiče, kterým přímý spoj usnadní ranní dopravu do školy a ušetří spoustu času,“ zhodnotila zavedení nového spoje mníšecká místostarostka Daniela Páterová.

Za účelem zajištění návazné dopravy ze Stříbrné Lhoty dojde k časovému posunu stávajícího spoje linky 320, který bude uspíšen o 5 minut (pouze v úseku Stříbrná Lhota-náměstí). Tím bude zajištěna návaznost na spoj do Příbrami: autobus linky 320 přijede na mníšecké náměstí v 6:42.

„Školní“ autobus bude vyjíždět ze zastávky na náměstí směr Praha

Výňatky z jízdních řádů linek 395 a 320 pro ranní období s navrhovanými změnami (jedná se o porovnání současného a navrhovaného stavu) najdete ke stažení ZDE.

Zavedení nového školního spoje z Mníšku pod Brdy na lince 395 nebude mít navíc vliv na výši finančních příspěvků dotčených obcí.

Začátkem října 2022 byla na dálnici D4 zrušena autobusová zastávka „Mníšek p. Brdy, závod hl. silnice“ a pro dvě desítky středoškoláků, dojíždějících každé všední ráno do Příbrami, nastaly časové komplikace. Namísto půlhodinového přímého spojení autobusovou linkou 393 museli od té doby jezdit pomalejší zastávkovou linkou do Dobříše, kde přesedali, takže se jim cesta do školy prodloužila na hodinu a půl.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se