Školákům bude sloužit nový přístřešek na kola

Školákům bude sloužit nový přístřešek na kola

Do stojanů pod přístřeškem se vejde 10 kol

Mníšecká radnice připravila dětem dárek. Od nového školního roku budou moct svá kola zaparkovat do nového přístřešku.

Přístřešek smontovali pracovníci města na školním hřišti, z boku nové tělocvičny. Do stojanů se vedle sebe vejde pohodlně 10 jízdních kol. Jeho pořízení vyšlo radnici na 68 000 Kč.
Přístřešek bude sloužit dětem, které dojíždí do školy na kole ze vzdálenějších míst. Možná se stane i motivací pro další děti, které by do školy také rády cestovaly na kole, ale dosud se obávaly toho, že o něj můžou přijít. Jejich bicykly budou pod přístřeškem chráněny před deštěm a zároveň si je mohou k jeho kovové konstrukci připevnit vlastním lankovým či jiným zámkem.
Dosavadní řešení, kdy v areálu školního hřiště stál pouze nekrytý dřevěný stojan, nebylo ideální. Jednak nebyla kola chráněna před deštěm a také zabezpečení před jejich případným odcizením bylo nedostatečné.
Postavením přístřešku na nová kola se podařilo realizovat jeden z návrhů, které v loňském roce posílali občané do participativního rozpočtu s názvem Nápad pro Mníšek.

Přejeme školákům, aby jim přístřešek sloužil co nejdéle, a byl pro ně motivací k tomu, aby více jezdili na kole a prospívali svému zdraví.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se