Stěhujete se? Co dělat při změně adresy trvalého pobytu …

Stěhujete se? Co dělat při změně adresy trvalého pobytu …

Při každé změně trvalého pobytu, i v rámci obce, je nutné nejdříve přijít na městský úřad ve městě, kam se stěhujete, kde vyplníte  „Přihlašovací lístek k trvalému pobytu“. Tento lístek se vyplňuje jednotlivě pro každou osobu, která mění adresu trvalého pobytu, tedy i pro děti mladší 15-ti let. V bývalém bydlišti se neodhlašujete.

S sebou si vezmete pouze občanský průkaz, pro děti mladší 15-ti let, které nemají občanský průkaz, originál rodného listu. Pokud máte občanský průkaz neplatný, je třeba mít s sebou ještě jeden doklad, kterým prokážete svoji totožnost – např. řidičský průkaz, cestovní pas, originál rodného listu. Dále zaplatíte správní poplatek 50 korun, a to pouze za osobu starší 15-ti let. Jestliže se stěhujete do pronájmu, musíte mít také s sebou nájemní smlouvu.

Na úřadě Vám bude odstřižen roh občanského průkazu a obdržíte také potvrzení o změně adresy trvalého pobytu. Změna adresy bude zapsána do Informačního systému evidence obyvatel.

Teprve nyní si budete moci jít požádat o vydání nového občanského průkazu a dalších dokladů, stejně jako budete moci ohlásit změnu adresy na další instituce.

Informace, kam a co je třeba nahlásit, Vám rádi sdělíme osobně na matrice Městského úřadu Mníšek pod Brdy.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se