Únorové Slovo starosty

Únorové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph. D.

Vážené dámy a pánové, milí přátelé,
rok 2023 byl pro mnohé z vás opravdu hodně náročný a předvánoční čas nám dal připomenout, co si mnozí z nás nedokázali ani představit. Zjistili jsme, že nežijeme v takovém bezpečí, a že ohrožení se už nenachází někde daleko, za našimi hranicemi, ale je i tady, mezi námi. Je to bolestná a pro mnohé zdrcující představa.
O to víc bych vám chtěl ještě jednou popřát všechno nejlepší do roku 2024, ať jste zdraví, šťastní a máte mnoho důvodů k radosti.
V tomto roce pro vás připravujeme celou řadu skvělých věcí a ty z mého pohledu nejdůležitější bych vám rád představil. Postupně se s nimi podrobněji seznámíte v dalších číslech Zpravodaje.

  1. Jednou z hlavních akcí bude bezesporu rekonstrukce parkování, chodníku a ulice Lhotecká v úseku od Řevnické až po Skaleckou. Dojde k rozšíření silnice, vyčlenění a vybudování nových parkovacích míst a opravě celého povrchu.
  2. Rozšíříme a opravíme parkoviště u zdravotního střediska v ulici Komenského, kde se s nedostatkem parkovacích míst setkáváme každý den.
  3. Je připravena i výstavba a rekonstrukce celé řady chodníků. Postavíme úplně nový chodník od školy směrem ke hřbitovu včetně dalších míst na parkování.
  4. Opravíme parkoviště a chodníky u bytovek v ulici Nová na Novém sídlišti.
  5. Nový chodník v Lipkách, na základě vašich připomínek, dostane veřejné osvětlení a počítáme i s pokračováním rekonstrukce povrchu Malého náměstí v jeho horní části.
  6. V průběhu února zahajujeme rekonstrukci Prostředního rybníka,


Pevně doufáme, že se podaří zahájit i stavbu jednoho z chodníků na silnici číslo II/116 a opravu kostelní zdi. Během roku připravíme například projekt rekonstrukce ulice 5. května, abychom ji mohli v roce 2025 zrekonstruovat, a to včetně parkování.
V průběhu roku budeme čekat na výsledky žádostí o dotace, o které jsme v minulém roce požádali. V běhu je žádost o fotovoltaické elektrárny na budovách města, rekonstrukce hřiště v Rymani, rekonstrukce částí Domova pro seniory Pod Skalkou, ohradní zeď kostela svatého Václava a další. Celkem čekáme, že se bude rozhodovat o skoro 25 milionech korun. Přejme si, ať nám to klapne, neboť tyto peníze posunou Mníšek zase o kousek dál.

Přeji vám hodně zdraví a klid.

Petr Digrin

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se