Vodné a stočné pro příští rok výrazně zdraží

Vodné a stočné pro příští rok výrazně zdraží

Ilustrační foto

Na programu jednání prosincového zastupitelstva bylo také schválení cenového návrhu vodného a stočného na rok 2023, předloženého společností 1. SčV, a. s.

U obou položek došlo, oproti minulému roku, k razantnímu navýšení cen. U vodného i stočného to je o zhruba 31 %.

Nová cena byla stanovena expertním smluvním partnerem provozovatele vodovodů a kanalizací v našem městě a vychází z plánovaných nákladů na dodávku a čištění vody a její předpokládané spotřeby v roce 2023.

„Nové ceny bohužel odráží současnou realitu, kdy jde vše nahoru o desítky procent. Zdražování elektřiny, pohonných hmot i plynu nevyhnutelně ovlivňuje i cenu vody. Ta se odvíjí od ceny vody v Praze, odkud ji nakupujeme. A pokud Praha zdraží, nás to hodně ovlivní už proto, že z hlavního města k nám musí voda trubkou dotéct, což něco stojí, minimálně elektřinu do čerpadel a údržbu,“ vysvětluje zdražení starosta Petr Digrin a dodává: „V původním návrhu od 1. SčV bylo dokonce navýšení o 39 %, ale část jsme vykompenzovali tím, že se město vzdá části příjmů. Víc už jsme ale cenu snížit nemohli.“

Vodné – úhrada spotřebitele za odběr vody z veřejné vodovodní sítě.
Stočné – poplatek za odvedení odpadních vod veřejnou kanalizací, tj. za odvedení (odkanalizování) odpadní vody a její následné čištění.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se