Zářijové Slovo starosty

Zářijové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph. D.

Vážení občané a přátelé,
rád bych odpověděl na vaše otázky, kterých se za poslední měsíc sešlo opravdu hodně. Nejvíce vás zajímá stavba kruhového objezdu a rekonstrukce mostku za Billou.
U kruháče se nejčastěji ptáte, proč to trvá tak dlouho, když je vlastně kruhový objezd „skoro hotový“. Uzavírka, která je pro každého z nás nepříjemná, je delší, protože součástí stavby kruhového objezdu je také rekonstrukce mostu přes Bojovský potok. Z toho důvodu nemůžou najíždět autobusy na dálnici, a proto se celá doprava tak komplikuje. Most přes krajskou silnici číslo 116 směrem ke Kovohutím byl v naprosto dezolátním stavu a stavební firma ho musela kompletně strhnout a začít stavět nový. Pro jeho špatný stav se to muselo uzavřít celé.
V souvislosti s opravou kruhového objezdu se ptáte, proč není možné jezdit pod dálnici obousměrně na semafory. O tohle řešení opravdu intenzivně usilujeme od samého počátku. Myslíme si, že by to s trochou dobré vůle šlo! Myslí si to i dopravce Uher a také ROPID. Ředitelství dálnic je zatím zcela zásadně proti, protože se obává tvorby kolon na sjezdu z dálnice od Prahy do Mníšku ve chvíli, kdy naskočí pod mostem červená a auta jedoucí po sjezdu z dálnice budou chtít odbočit na Novou Ves a Rymani. Tam by se ale mohla podle ŘSD tvořit fronta na červenou a auta na sjezdu by se do kolony nemohla zařadit.
Pokud jde o rekonstrukci mostku u Billy, situace je po jednáních iniciovaných městem následující. V květnu vyhlásil Kraj výběrové řízení na projektanta mostu. Vyhrála firma Midakon s cenou 897 820 Kč za projekty a další práce. Nejpozději začátkem příštího roku má firma předat projektovou dokumentaci a zahájit proces vydání stavebního povolení. Podle informací ředitelství Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje (KSÚS) se v příštím roce počítá se zahájením výběrového řízení na dodavatele nového mostu s jeho realizací v roce 2025. Jsem rád, že se povedlo celou akci nastartovat a budeme vše sledovat a popoháněl, aby nedošlo k zdržení. Průběžné vás budeme samozřejmě informovat.
Chci moc poděkovat všem, kteří se podíleli na letošní Skalecké pouti. Letos proběhlo několik významných změn. Umístění pódia na náměstí se osvědčilo a pomohlo vrátit lidi na náměstí. Byl to opravdu velký rozdíl oproti minulému roku, kdy kolem páté nebyla na náměstí ani noha a stánky měly sbaleno. Letos to na náměstí vřelo až noci, a tak to má o poutích být. Doufáme, že se nám postupně podaří vrátit její zašlou slávu a přibydou nejen návštěvníci, ale i kvalitní stánky v mnohem větším počtu. Stále je co zlepšovat a my se budeme snažit. 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se