Zastupitelé rozdělili spolkům na činnost v roce 2023 necelé 2 miliony korun

Zastupitelé rozdělili spolkům na činnost v roce 2023 necelé 2 miliony korun

Ilustrační foto

Na svém posledním letošním zasedání, ve středu 14. prosince 2022, rozdělili mníšečtí zastupitelé finanční příspěvky mezi 33 žadatelů.

Celkem bylo pro tyto účely alokováno 1 860 000 Kč, které byly určeny na podporu sportovních i volnočasových nesportovních aktivit místních spolků a občanů v roce 2023. Jedná se tak o vůbec nejvyšší částku, kterou dosud radnice vyčlenila na podporu činnosti mníšeckých spolků! Pro sport byla určena částka 880 700 Kč, volnočas dostal 679 300 tisíc Kč, na investice bylo vyčleněno 300 tisíc Kč (rozděleny rovným dílem mezi sport a volnočas).
„Letos o příspěvky na činnost požádalo o osm žadatelů více, než tomu bylo v minulém roce. Díky rozhodnutí zastupitelů jsme ale mezi ně mohli rozdělit částku o 610 tisíc vyšší než loni! Při hodnocení jednotlivých žádostí jsme postupovali podle přesně stanovených kritérií, která zohledňovala nejen počet členů žadatele do 18 let, bydlících v Mníšku pod Brdy, či stanovenou cílovou skupinu, ale také potřebnost projektů, které žadatelé v podané žádosti představili,“ uvedla k systému rozdělování finančních příspěvků místostarostka Daniela Páterová.
V zájmu transparentnosti byla do rozdělování finančních příspěvků zapojena Komise pro vzdělávání, sport a volný čas jako poradní orgán Rady města Mníšek pod Brdy, která dodané žádosti posoudila a navrhla rozdělení peněz mezi jednotlivé žadatele. Na základě jejího doporučení odsouhlasila beze změn navržené částky rada města a finálně je schválilo zastupitelstvo.
Žadatelé si letos řekli o částku v celkové výši 3 612 230 Kč, nicméně pro rozdělení mezi jednotlivé spolky byla na rok 2023 určena částka zhruba poloviční.
Během ledna 2023 budou zástupci žadatelů uspokojených v příspěvkovém řízení vyzváni k podpisu Veřejnoprávních smluv.

Přehled rozdělených finančních příspěvků mezi jednotlivé žadatele ke stažení ZDE.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se