Posilněni alkoholem usedli za volant

Posilněni alkoholem usedli za volant

Ilustrační obrázek, zdroj: Pxhere.com

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují své zdraví, ale především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

Policisté obvodního oddělení Mníšek pod Brdy z okresu Praha západ prošetřují z víkendových dní tři případy, kdy řidiči usedli za volant pod vlivem návykových látek.

Po jedné hodině dne 25. ledna 2020 v obci Mníšek pod Brdy v Pražské ulici poblíž čerpací stanice ve směru jízdy do Prahy byl policejní hlídkou zastaven a kontrolován řidič osobního vozidla VW Passat. Policisté řidiče následně vyzvali k předložení potřebných dokladů pro řízení motorových vozidel a k provedení dechové zkoušky, která byla s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 1,6 promile alkoholu v dechu. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je sedmadvacetiletý muž z Prahy, který není držitelem řidičského oprávnění.

Téhož dne do dvacáté hodině v obci Rymaně policejní hlídka při provádění kontrolní činnosti na pozemních komunikacích zastavila ke kontrole vozidlo VW Passat, které opět řídil sedmadvacetiletý muž z Prahy bez řidičského oprávnění a v tomto případě byla dechová zkouška taktéž pozitivní a naměřená hodnota 1,84 promile alkoholu v dechu. Řidič se tohoto protiprávního jednání dopustil, i přestože byl už tohoto dne jednou policejní hlídkou kontrolován a byla mu zakázána jízda.

V pátek dne 24. ledna 2020 usedl za volant osmačtyřicetiletý muž z okresu České Budějovice, který byl posilněn alkoholem.  Po dvaadvacáté hodině byl při silniční kontrole zastaven policisty v Pražské ulici v Mníšku pod Brdy ve vozidle tovární značky Mercedes Benz Sprinter. Dechová zkouška u tohoto řidiče byla pozitivní a výsledek 1,36 promile alkoholu v dechu.

Policisté nyní tyto případy prošetřují a řidiči jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jim hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 1 rok.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se