V Dobříši vystavuje multimediální umělec s mníšeckými kořeny Vladimír Větrovský

V Dobříši vystavuje multimediální umělec s mníšeckými kořeny Vladimír Větrovský

Umělec při vernisáži své dobříšské výstavy

Až do 17. března máte možnost navštívit v Kulturním domě Dobříš výstavu akademického malíře Vladimíra Větrovského.

MgA. Vladimír Větrovský je malíř, sochař a multimediální umělec. Dětství prožil v Mníšku pod Brdy, kam dosud jezdí za rodinou a kamarády. Absolvent pražské AVU v ateliéru malby prof. M. Rittsteina (2008). Žije a tvoří v Litni, kde spolu s manželkou, která je Francouzka, vychovávají v bilingvním prostředí tři děti.

Výstava představuje výběr z jeho tvorby a je rozdělena do několika částí.
První část obsahuje obrazy, které se věnují především krajině a vztahu k abstraktní malbě. Umělec zde pracuje s vlastním metafyzickým vnímáním reálného světa a jeho díla balancují na hranicí mezi figurací a abstrakcí.
Druhá část výstavy je věnována sochám a instalacím. Umělec se v této oblasti zaměřuje na prostorové objekty, v nichž vytváří spojnice mezi prostorem, hmotou a malbou. Sochy jsou vyrobeny z různých materiálů, včetně dřeva, kovu a pálené hlíny.
Ve třetí části vidíte ukázku z realizací historických replik obrazů, realizovaných pro filmové produkce, kde autor vzdává hold mistrům 18. a 19. století. Jak sám výtvarník s nadsázkou poznamenává: „Zakázky pro film nazývám sportovní malbou. Je to pro mě dobrá škola, architekt to chce mít pokaždé rychle hotové a za pochodu to ještě mění. Ale baví mě to, jsou to dějiny umění v praxi.“

Výstava je otevřena denně, kromě pátku a soboty:
pondělí až čtvrtek: 8:30 – 16:00
neděle: 14:00 – 16:00

Kulturní dům Dobříš, Mírové náměstí 68

Jedno z pláten, které vytvořil jako dekoraci pro film. „Krajina se stromy“ vznikla ve stylu mistrů 18. století pro dánský film Bastarden (2024)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se