Městská policie Mníšek pod Brdy – události v dubnu 2024

Městská policie Mníšek pod Brdy – události v dubnu 2024

Odtah autovraku

Během čtvrtého měsíce nového roku jsme řešili řadu událostí. Pro přehled uvádíme nejzajímavější z nich.

 • Ve středu 17. 4. se v ZŠ Komenského 420 konal projektový den na téma Volba povolání. Ani my jsme nemohli chybět. Všem zúčastněným se program líbil. • Dne 18. 4. proběhlo další odstranění autovraků v Mníšku pod Brdy (na fotografii). Postupně takto z ulic likvidujeme všechny vraky.

 • Spáchat přestupek se nevyplácí. Ale spáchat několik přestupků, a to ještě bez řidičského oprávnění – to už vyžaduje zvláštní úroveň “přemýšlení”.
  Hlídka zastavila vůz řízený mladíkem, který nejprve odmítal přiznat svou chybu a trval na tom, že potřebuje nutně lékařskou pomoc. Z té se ovšem poté vyklubala pouze kontrola u lékaře.
  Nakonec strážníci zjistili, že dotyčný mladík řidičské oprávnění vůbec nevlastní, protože má zákaz řízení. Mladíka si k dořešení převzala Policie ČR v Dobříši.


Dne 30. 4. se konaly oslavy Čarodějnic, během kterých strážníci přijali mnoho oznámení. Přinášíme výběr některých z nich:

 • Hlídka byla požádána operačním střediskem Zdravotnické záchranné služby o pomoc se ženou na invalidním vozíku, u kterého se vybila baterie a ona se nedokázala dostat zpět do Prahy.Strážníci vyřešili situaci s pomocí kolemjdoucího občana, který se o ženu staral ještě před jejich příjezdem a společně kontaktovali její rodiče. Domluvili se, že ji s vozíkem naloží do autobusu a na Smíchovském nádraží ji vyzvedne její otec.
 • V nočních hodinách obdržela hlídka telefonické oznámení o tom, že se v lese v okolí Mníšku nachází muž, který je zraněný a nemůže se hýbat. Strážníci na místě zjistili, že je muž v pořádku a pouze zde čeká na odvoz kamaráda, který pro něj má přijet ráno. Hlídka muže raději ještě v ranních hodinách zkontrolovala.
 • Hlídka vyjížděla ke konfliktu mezi sousedy. Celá událost se bude projednávat jako přestupek.
 • Kvůli podezření na vloupání, byla provedena kontrola zahrádkářské kolonie.
 • Strážníci byli kontaktováni kvůli možnému požáru v lese. Jednalo se však naštěstí o planý poplach.

Eliška Lodrová, strážmistr (text)
strážníci městské policie (foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se