Vyjádření redakce k článku o rybnících

Vyjádření redakce k článku o rybnících

Prostřední rybník je vypuštěný od jara 2019

Redakce Zpravodaje pátrala, zda město Mníšek pod Brdy získalo dotaci a zjistila, že skutečně dotaci na rybníky nezískalo. Podmíněný příslib z 15. 9. 2021 z Ministerstva zemědělství, o kterém mluví paní Davis a paní Dalešická, pouze informuje o tom, že město může získat dotaci, pokud do 31. 8. 2022 předloží pravomocné stavební povolení na rekonstrukci rybníků a uzavře smlouvu s dodavatelem stavby.
Tyto dva dokumenty bývalé vedení města nedodalo a poslední den lhůty město, písemnou žádostí paní Dalešické, požádalo o prodloužení termínů dodání těchto dokumentů a Ministerstvo zemědělství termín posunulo do 30. 11. 2022. Paní Davis po volbách 4. 11. 2022 předala agendu rybníků novému vedení města. Stavební povolení ani uzavřená smlouva mezi dokumenty nebyly. Podmínky získání dotace tím nebyly splněny a město dotaci nezískalo.
Pro úplnost dodáváme, že na získání stavebního povolení je potřeba půl roku až rok. Stejně tak výběr dodavatele stavby a podpis smlouvy trvá minimálně tři až šest měsíců. Výběr dodavatel však do 4. 11. 2022 nebyl ani zahájen.
Je možné, že si autorky neuvědomily, jak je proces získání dotace zdlouhavý, a že je potřeba doložit důležité dokumenty, bez kterých dotaci není možné dostat. Obě se také spletly v roce získání příslibu i v předání dotace novému vedení města. K zisku příslibu nedošlo v roce 2022 a k předání městu nedošlo v roce 2023, jak píší, ale o rok dříve.

redakce

Článek je reakcí na příspěvek: Jak to bylo s dotací na Prostřední rybník

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se