Anketa zastupitelů – Petr Digrin

Anketa zastupitelů – Petr Digrin

Kremrole před budovou ČVUT

Kremrole, která měla být novým stánkem s občerstvením na Skalce, se řadí, spolu se záchodem před Billou, suverénně k největším přehmatům města v posledních letech. Byla postavena i zaplacena už v minulém roce, přestože město tehdy slíbilo, že se dělat vůbec nebude.
Architektonicky zajímavý počin je prakticky těžko použitelný. Původně zamýšlené občerstvení se uvnitř provozovat nedá. Prostor je malý, výdejní okénko od prodávajícího daleko. Boční stěny křehké, neboť plánované sklo nahradil tenký polykarbonát. Ten prokopne i dítě školou povinné. Dopravit rozloženou konstrukci stánku kamkoli je velmi komplikované. Rozhodně Skalka nepřichází vůbec v úvahu. Žádný nadrozměrný náklad, kterým Kremrole je, tam nevjede. To samé platí pro Zadní rybník, kde jsme si mysleli, že by našla své uplatnění.
Zatím to vypadá, že jedinou možností, jak stavbu využít, je prezentace moderní architektury. Kremrole je totiž mnohem více prototypem než použitelnou stavbou.  To samozřejmě dost zamrzí, když celá akce bude rozpočet města stát skoro 700 000 Kč. Pro srovnání to je hodnota poloviny chodníku V Lipkách či kompletně nového chodníku u bytovek v ulici Jana Šťastného.
Kremrole by tak měla být, stejně jako WC u Billy, alespoň poučením pro budoucnost. Pokud se něco navrhuje a staví, mělo by se nejprve zjistit, jestli to půjde udělat a především, by se mělo prověřit, zda to bude fungovat.

Petr Digrin, STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ


Jedná se o odpověď na anketní otázku ze Zpravodaje:
JAKÝ MÁTE NÁZOR NA KREMROLI A JAKÉ NAVRHUJETE JEJÍ BUDOUCÍ VYUŽITÍ?

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se