Ve školce na Malém náměstí vyrostlo Mraveniště

Ve školce na Malém náměstí vyrostlo Mraveniště

Výtvarník Vladimír Větrovský s ředitelkou školky Marií Šretrovou před Mraveništěm, které je v obležení dětí

Na zahradě školky na Malém náměstí, která je odloučeným pracovištěm MŠ 9. května, je nová prolézačka zvaná Mraveniště.

Nový prvek byl pořízen díky úspěchu ve výtvarné soutěži „Kdo si hraje nezlobí, aneb namaluj si své hřiště“, jejímž vyhlašovatelem byla firma Hřiště pod Květinou s.r.o. Zúčastnilo se jí celkem 66 školek a v konkurenci 500 obrázků vyhrála šestiletá Barborka z pracoviště Malé náměstí!

Vítězný Barborčin obrázek

První cenou v soutěži byl voucher v hodnotě 75 000 Kč na pořízení hracího prvku na zahradu. Vedení MŠ 9. května si z předložené nabídky vybralo jeden prvek z interaktivního Mraveniště, které je vystaveno v písecké galerii Sladovna, kam se za ním sjíždějí rodiny s dětmi z celé republiky. „Když jsme si prvek vybírali, tak se nám zalíbilo i jeho symbolické propojení s Mníškem pod Brdy, odkud pochází jeho autor Vladimír Větrovský,“ uvedla k výběru ředitelka školky Marie Šretrová.

Voucher za nejkrásnější obrázek

Školka doplatila zbylých 60 % ceny, nový prvek byl poté ručně vyroben z akátového dřeva a přivezen na zahradu školky na Malém náměstí, kde dělá dětem už měsíc radost. Jedná se o unikát, neboť se jedná o jeden ze dvou těchto prvků vyrobených pro český trh. „Věřím, že se dětem bude Mraveniště líbit a budou si ho moc užívat,“ dodala ředitelka školky.

Populární Mraveniště je vyrobeno podle návrhu akademického malíře Vladimíra Větrovského, který svá školkovská léta strávil o pár metrů dál v sousední školce MŠ Nová!
Jeho Mraveniště je obřím dřevěným labyrintem tunelů, schovávaček a mostů.

„Mraveniště vzniklo jako obří projekt v galerii pro děti v Písku a dlouho jsme řešili, jak ho dostat někam dál. Pak vznikly návrhy na zmenšenou verzi a první se podařilo zrealizovat v jedné školce v Praze 6. No a druhá je teď v Mníšku, což mě moc těší, protože jsem tady vyrůstal. Pokaždé jde o unikátní projekt a místo kde má být, si ho tak nějak samo přitáhne,“ dodal ke svému unikátnímu projektu Vladimír Větrovský.

Děti si nový hrací prvek záhy oblíbily

Použitá foto: autor

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se