Bleší trh bude v Mníšku posedmé

Bleší trh bude v Mníšku posedmé

Jednou za čas je dobré si najít čas na úklid v sobě a kolem sebe. My vám nabízíme pomoc s tím vnějším úklidem. Třeba jste našli čas doma uklidit a přebrat věci. Převracíte je v rukách a říkáte si: je to důležité anebo ne? Pokud se vám takových již nepotřebných věcí doma nashromáždilo dostatek, vypravte se je poslat zase dál.

Můžete tak učinit na již sedmém bleším trhu v Mníšku pod Brdy. Připravili jsme jej pro vás na mimořádně na neděli 18. září 2022 od 8 do 12 hodin na prostranství před zámkem.
Na Bleším trhu se mohou objevit jen věci, kterých se potřebujete zbavit, tedy z vyklizených domů, bytů, sklepů, garáží, altánů, z osobního vlastnictví, staré, nové i použité. Pokud máte doma přebytek domácích výrobků (zavařenin, okurek, bylinek atd.), klidně je můžete nabízet na Blešáku také. Věci je možné na místě nabízet zadarmo nebo prodávat za symbolickou cenu, která musí být vždy uvedena. O cenách je možné smlouvat. Věci, které neudáte, je nutné zase odvézt. Není stanoven žádný účastnický poplatek, není potřeba se registrovat, stačí na místo zajet autem a vyložit své věci na zem či na stoleček.

Tradicí Blešáku se stalo i to, že prodávající něco napečou nebo přinesou něco se svých domácích zásob na ochutnání ostatním. Věci, který nepotřebujete a válí se nevyužité někde na půdě, mohou být pokladem pro někoho jiného. I tento rok bychom chtěli propojit Blešák s charitou, ještě zjišťujeme možnosti.

Hrají si Vaše děti rády na obchod a nakupování? Přijďte si s nimi vyzkoušet „skutečný“ obchod. Nechte je vytřídit hračky, knihy a jiné věci, se kterými si již nehrají, pomozte jim věci ohodnotit a přijďte je s nimi prodat. Připraveny budou stolečky a stany. Cílem Blešáčku je nejenom vyklidit přeplněné dětské pokoje, ale také to, aby si děti zkusily samy prodávat, učily se přitom počítat, znát hodnotu peněz a rozvíjely sociální dovednosti.

Přijďte se potkat a objevit NĚCO zajímavého. Těšíme se na Vás.

Zuzana Škodová a Josef Porsch

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se