Domeček míří na Skaleckou pouť

Domeček míří na Skaleckou pouť

Výrobky uživatelů Domečku si můžete zakoupit v sobotu dopoledne na Skalce

Pokud v sobotu 24. 7. 2021 dopoledne zavítáte do barokního areálu Skalka v rámci programu Skalecké pouti, tak můžete navštívit prodejní stánek mníšeckého Domova pro seniory Pod Skalkou.

Od 9 do 11 hodin tu budou jeho zaměstnanci prodávat výrobky, které ručně zhotovili babičky a dědečkové v rámci ergoterapeutické dílny. Ve stánku budou mít ručně šité hračky a meditační maly.

“Všechny výrobky vznikly v naší rukodělné dílně, kde kromě zručnosti trénujeme i paměť a fantazii našich uživatelů. Pravidelné setkávání a společné tvoření navíc působí proti sociální izolaci. Celkem se na jejich výrobě podílelo 20 našich seniorů a na Skalku přivezeme zhruba 70 výrobků,“ říká Dominika Budilová, která v Domečku organizuje volnočasové aktivity.

Mezi ručně vyrobenými plyšáky převládají zvířátka

Koupí těchto výrobků přispějete na vybudování terapeuticko-relaxační místnosti Snoezelen, která je určena pro uživatele s demencí a Alzheimerovou chorobou.

Nákupem ve stánku Domečku si tak uděláte dvojnásobnou radost. Sami se potěšíte příjemným dárkem do domácnosti, a Vaše peníze, za které výrobek zakoupíte, pomůžou zase dobré věci.

Tak se za nimi nezapomeňte zastavit. Už se na Vás těší!

Meditační náhrdelníky zvané maly

Použitá foto: Facebook/DomovprosenioryPodSkalkou

Stalo se již při Skaleckých poutích tradicí, že se v rámci sobotního dopoledního programu představují na Skalce organizace, zajištující sociální služby. Nejinak tomu nebude i letos. Kromě mníšeckého Domova pro seniory Pod Skalkou, který nabídne výrobky z ergoterapeutické dílny, bude mít vedle kostelíku stánek také obecně prospěšná společnost Magdaléna.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se