Kde je stánek zvaný Kremrole?

Kde je stánek zvaný Kremrole?

Kremrole před budovou ČVUT

Na jaře v roce 2022 schválili zastupitelé spolupráci s katedrou architektury ČVUT za účelem návrhu a pozdější realizace kiosku na Skalku. Studenti návrh projednali s památkáři, veřejně představili, vyprojektovali a následně postavili.

To probíhalo v době, kdy současný provozovatel občerstvení uvažoval o ukončení své činnosti. Později se ale objevily problémy s jeho umístěním na Skalku z důvodu nesrovnalostí v katastru a s výkladem územního plánu. Zároveň někteří zastupitelé nyní ve vedení města slíbili provozovatelce občerstvení na Skalce, že k výměně stánku nedojde a téma využili v předvolební kampani.

Pokud ovšem vedení města nezačne pracovat na známých nesrovnalostech v katastru, může se tát, že současný stánek z nějakého důvodu skončí a jiné občerstvení se tam již nebude moct umístit.

Dle smlouvy s ČVUT měl být stánek dávno v Mníšku, ale stále není. Město za něj zaplatilo a zavázalo se, že si ho z Prahy odveze.

Následně reaguji na zmínku místostarostky Kotoučové v minulém Zpravodaji, kde píše: “Bohužel, nikdo se dopředu nezamyslel nad rozměry stánku a následným transportem. Jedná se o nadměrný náklad určený pro speciální přepravu a rozhodně není možné ji transportovat po všech komunikacích. Nyní řešíme nerudovské „Kam s ní?“
A jaká je skutečnost? Stánek je od začátku vyprojektován a postaven tak, aby šel rozložit na tři části. Každý díl s ochráněním hran lze sklopit a jednoduše převézt. Město bylo vyzváno k odvozu, ale nikdo kompetentní se k tomu nemá údajně s odůvodněním, že nejsou schopni stánek mimo město ochránit. Nabízí se několik možností, jak s designovým stánkem naložit, např.:

a) čítárna pro teenagery na zahradě knihovny
b) sezonní turistický infostánek na parkovišti u zámku
c) celoroční občerstvení a turistické informace na parkovišti u zahradnictví v blízkosti Pivovárky.

Myslím, že pokud by vedení města oslovilo veřejnost, získalo by další nápady. Rozhodně by byla velká škoda nechat tento kiosek někde shnít.


Dana Dalešická, zastupitelka

Reakci na tento článek najdete ZDE.

Jedná se o reakci na téma: Máme Kremroli, ale kam s ní?

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se