Reakce na článek „Kde je stánek zvaný Kremrole?“

Reakce na článek „Kde je stánek zvaný Kremrole?“

Kremrole před budovou ČVUT

Vzhledem k tomu, že jsem byla v příspěvku paní Dalešické konkrétně jmenována, byla jsem i vyzvána k reakci. Dovoluji si svůj krátký příspěvek s ohledem na téma Ankety pro zastupitele zároveň zařadit do příslušné rubriky.

Dano, nebudu se zde tvářit, že se neznáme, známe se dlouho, proto nerozumím tomu, proč ses mne na toto nezeptala, když jsme se nedávno osobně viděly. Nicméně, i my jsme si mysleli, že tuto záležitost dotáhneme snadno. Ano, Kremroli lze rozdělit na tři části, ale se sklápěním to už není tak jednoduché. Víme sice, na kterou hranu ji položit a jak jsem se dozvěděla přímo od paní architekty, je nutno hrany ochránit přípravky, které ovšem nejsou popsány v technické dokumentaci. V technické dokumentaci není popsáno ani sklápění. Pro přepravu potřebujeme tři nákladní vozy a jeřáb jak na nakládání, tak na vykládání. To značně omezuje místo umístění, protože dopravce ani obsluha jeřábu nedojedou na původně zamýšlené místo umístění, tedy na Skalku. Na trasu se samozřejmě byli podívat. Někteří dopravci, kteří byli poptáni, však zakázku odmítli, což akci zpomalilo. A nyní zde nebudu diskutovat samotné možnosti umístění kiosku v areálu z pohledu územního plánu.  Rádi bychom Kremroli umístili na travnatou plochu před školu, kde jistě najde uplatnění a nebude nikde schovaná. Teď se tedy snažíme vymyslet, jak sem Kremroli dostat a jednáme s dopravcem. Pokud to vnímáš tak jednoduše, Dano, nechápu, proč ses aktivně nezapojila. Telefonní číslo na mne přece máš.

Nyní k samotné anketní otázce. Za Kremrolí stojí mnoho práce studentů z ČVUT, takže neumístit Kremroli na nějakém viditelném místě vnímám jako mrhání jejich prací. Ale. Osobně bych na Skalce nic neměnila. Dřevěná „bouda“ tam stála vždycky, myslím si, že k tomuto místu prostě patří. Kiosek však nelze umístit ani na Skalku, ani k Rybníku. Jediné vhodné místo je tedy patrně před školou (viz výše), kde skutečně může sloužit jako čítárna, odpočinkové místo či úplně jinak. Škoda, že mezi lidmi neproběhlo hlasování o návrzích kiosku a bylo vybráno bez nich. Pokud tedy někoho ze čtenářů napadne, kam Kremroli umístit nebo její jiné využití než jako stánek s občerstvením, je jeho nápad k diskusi vítán.

Hana Kotoučová, místostarostka

Jedná se o reakci na téma: Máme Kremroli, ale kam s ní?

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se