Sbírka potravin pomůže lidem v nouzi, zapojit se může každý

Sbírka potravin pomůže lidem v nouzi, zapojit se může každý

Sbírka potravin pro potřebné lidi proběhne druhou dubnovou sobotu

V sobotu 13. dubna se v mníšeckém supermarketu ALBERT* uskuteční SBÍRKA POTRAVIN.
Mezi 8. a 18. hodinou tu za pokladnami najdete dobrovolníky, kterým můžete do označených nákupních košíků vložit Vámi darované potraviny a drogistické zboží.

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem: darem trvanlivých potravin a drogerie.

Potravinová pomoc pomůže lidem z Mníšecka v překlenutí náročné životní situace. Darované potraviny budou uskladněny v Městském kulturním středisku a následně nabídnuty seniorům, zdravotně hendikepovaným osobám, samoživitelkám a dalším osobám v nouzi.
Výdej potravin probíhá každý čtvrtek – nejbližší termín bude 11. dubna.

„Již předem bych chtěla moc poděkovat všem lidem, kteří se v sobotu 13. dubna do Sbírky potravin zapojí. Ať už to budou štědří dárci nebo dobrovolníci na prodejnách. Mám radost z toho, že je mezi námi pořád spousta lidí, kterým není lhostejný osud jejich spoluobčanů, kteří neměli v životě takové štěstí a musí se aktuálně vyrovnávat s nepříjemnou životní situací. Solidarita s ostatními je pro naši společnost nesmírně důležitá věc,“ zve k účasti na blížící se sbírce mníšecká místostarostka Daniela Páterová.

Doporučené potraviny: konzervy (masové i zeleninové), dětská výživa, polévky, těstoviny, trvanlivé mléko, olej, rýže, luštěniny, základní a dětské drogistické zboží.

V posledních dvou letech proběhly v Mníšku pod Brdy (Albert + Billa) tři potravinové sbírky:
V listopadu 2022 se podařilo naplnit 102 banánových krabic s necelými 2 tunami potravin a drogerie.
V dubnu 2023 se podařilo nasbírat již 128 banánových krabic s více než 2 tunami potravin a drogerie.
V listopadu 2023 se podařilo naplnit 67 banánových krabic (na rozdíl od předešlých dvou akcí se sbíralo pouze v Albertu) o hmotnosti více než 1,3 tuny potravin a drogerie.
Kolik krabic dokážeme naplnit v dubnu 2024?

Máte-li zájem o to stát se dobrovolníkem na prodejně, kontaktuje místostarostku Danielu Páterovou na e-mailu daniela.paterova@mnisek.cz.

Pokud jste osobou v hmotné nouzi, která by měla zájem o darované potraviny a drogerii, kontaktujte sociálního pracovníka města Lukáše Říku na e-mailu: lukas.riha@mnisek.cz, nebo tel.: 739 735 447.

Děkujeme moc, že myslíte na druhé.

*V mníšeckém supermarketu BILLA byla bude sbírka pro organizaci Centrum HraDítko z CSS Hvozdy.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se