Slavnostní Vítání občánků probíhají v Pavilonu

Slavnostní Vítání občánků probíhají v Pavilonu

Plyšová zvířátka pro nové občánky vyrobili uživatelé mníšeckého domova pro seniory

První prosincový den přivítala ve velkém sálu Pavilonu do života nejmenší občánky místostarostka Daniela Páterová. Jednalo se o 8 holčiček a 7 chlapečků.

Rodiče a jejich ratolesti nejdříve uvítala a představila matrikářka Miluše Balíková. Následovalo úvodní slovo Daniely Páterové, ve kterém nové občánky města přivítala a jejich rodičům poděkovala za výchovu. Zároveň vyzdvihla přínos rodiny nejen pro stát a město, ale zejména pro ně samotné. Zdůraznila právě malé děti jako základ šťastného života a rodičům připomněla, že děti jsou to nejcennější, s čím se musíme chlubit. „Rodina je vše a přejme si, aby vaše děti, které dnes vítáme do života vám dělaly stále radost“ dodala závěrem místostarostka.
Dalším aktem uvítání miminek byl podpis do matriční knihy nejen jejich rodičů, ale i dalšího doprovodu z řad příbuzných. Na místě bylo možné pořídit několik fotografií od profesionálního fotografa na památku. Součástí slavnostní ceremonie bylo i vystoupení dětí mateřské školy pod vedením jejich učitelek, které pobavilo i rozněžnilo každého diváka.
Jako poděkování a vzpomínku na slavnostní uvítání do života dostal každý malý občánek plyšového medvídka, praktické boxy na svačinky s obrázkem a ručně šité zvířátko. Tyto ručně šité výrobky vytvořili pro naše nejmenší uživatelé mníšeckého Domova pro seniory Pod Skalkou.

V průběhu roku 2023 jsme v Mníšku pod Brdy slavnostně přivítali celkem 120 nových občánků.
Akce Vítání občánků probíhaly až do roku 2020 ve společenské síni městského úřadu.
Po rekonstrukci přízemí budovy radnice se pořádání slavnostních obřadů (včetně svateb) přesunulo do nově zbudovaného Pavilonu.

Přejeme všem dětem mnoho zdaru do života a těšíme se, že se zase setkáme při dalších akcích, které pořádá naše město.

Iva Mašát Růžková

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se