Aktuality z Mateřského centra Oáza

Aktuality z Mateřského centra Oáza

Fotografováno v pondělí 5. prosince, kdy jsme vyhlíželi čerty z bezpečí naší herničky

Milí příznivci Mateřského centra Oáza,
rádi bychom vás pozdravili v předvánočním čase. Adventní čas jsme zahájili účastí na Knoflíkovém trhu, kde jsme měli taktéž svůj stůl s výrobky, které vyráběly maminky s dětmi v mateřském centru a zapojily se i naše dobrovolnice. Moc děkujeme všem, kdo se zapojil do výroby nebo nás podpořil nákupem našich výrobků.
Spolek Oáza spolu s římskokatolickou farností pořádaly 4. 12. 2022 Cestu za svatým Mikulášem, kde se děti seznámily s legendou o svatém Mikuláši. Ve farní zahradě hledaly 6 symbolů a dále pokračovaly po cestičce, kterou lemovaly rozsvícené svíčky až ke kostelu. U kostela je přivítali čertíci tanečkem a zpíváním. V kapli děti zapálily svíčku a zavzpomínaly na někoho, koho mají rádi. V cíli na děti čekal Mikuláš se sladkým balíčkem a knihou.
Následující den, 5. 12., se děti mohly schovat u nás v herničce a společně jsme pozorovali z tepla a bezpečí čerty, kteří řádili venku. Průvod jsme viděli z první řady, ale děti se nemusely bát. Poté si ještě vymalovaly obrázek se zimní tématikou a mohly si u nás společně pohrát.
Čekání na Ježíška, si společně zkracujeme plněním úkolů. Na našem facebooku naleznete adventní kalendář s úkolem na každý den.
V prosinci se navíc můžete zapojit do soutěže o rodinný týdenní plánovač. Zapojit se může každý, kdo přijde v prosinci do naší herničky. Na konci měsíce vylosujeme jednoho výherce. Herna mateřského centra je otevřena vždy dopoledne v úterý, čtvrtek a pátek.
Chystáme pro vás další akce, které se uskuteční v novém roce.
Opět se můžete těšit na Hudebně pohybové kroužky „Mravenečci“ (1,5 – 3 roky) a „Mrňouskové“ (cca 10 – 18 měsíců). Probíhají zde i aktivity pro dospělé, nyní např. jóga a různé semináře. Hernu si lze pronajmout třeba i na dětskou oslavu narozenin. Veškeré informace můžete sledovat na facebookových stránkách a webových stránkách: oaza.mnisek.cz/mc nebo nás můžete kontaktovat na e-mailu: mcoaza.mnisek@seznam.cz.

Stále máme pár volných míst v adaptačním programu „Hračičkové“ pro děti od 2,5 do 5 let (vhodná příprava na MŠ). Děti můžete zapisovat i v průběhu roku. V případě zájmu pište na e-mail mcoaza.mnisek@seznam.cz.
Přejeme všem krásné Vánoce plné lásky a pohody a do nového roku hlavně hodně zdraví a ať se vám daří.

Děkujeme a těšíme se na Vás.


Za MC Oáza Andrea Sokolová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se