Ohlédnutí za letošními mníšeckými pivními slavnostmi

Ohlédnutí za letošními mníšeckými pivními slavnostmi

Na konci září uspořádalo občanské sdružení Společnost Mníšek pod Brdy už 7. ročník Mníšeckých pivních slavností v předzámčí zámku Mníšek pod Brdy. Počasí nám přálo, stejně jako každý rok, i když k večeru bylo poněkud chladno. Pro děti byl připravený skákací hrad, cukrová vata a různé sladkosti.  Dospělí měli možnost ochutnat skvělou kávu Cafe Jurado, škvarkové placky a tyčinky, občerstvit se u stánku AlCapone a v neposlední řadě degustovat z nemálo vzorků zúčastněných pivovarů.

Celé akce se zúčastnilo celkem 15 malých pivovarů z blízkého i dalekého okolí, kterým tímto děkujeme: Pivovar Kytín, Pivovar MMX, Pivovar Hostomice, Pivovar Energon, Pivovar Zvíkov, Písecký hradební pivovar, Zbraslavská koza, Pivovar Trilobit, Létající pivovar Čestmír, Pivovar Antoš, Pivovar Vítek z Prčice, Pivovar Purkmistr, Pivovar Zíchovec, Pivovar Kozlíček Horní Dubenky a Pivovar Trautenberk. Všechny se zúčastnily svými vzorky odborné degustace, která probíhala ve třech kategoriích: Světlé pivo českého typu, Polotmavé pivo a Speciální pivo.

Akci moderoval Zbyněk Merunka, který má zkušenosti již z minulých ročníků, a o hudební doprovod se postarala na začátek folková skupina Beta band dále pak skvělá kapela Flám, která k nám přijela z Vraného nad Vltavou, a na závěr jako vrchol vystoupila hudební skupina WOHNOUT.

Celá akce by nebyla úspěšná bez skvělé přípravy, bez sponzorů a hlavně vás, návštěvníků, kterých se zúčastnilo cca 2500. Děkujeme moc touto cestou Městu Mníšek pod Brdy za podporu a finanční příspěvek a stejně tak i firmě NIKE, firmě MAQFORT, firmě Wamag, reklamní agentuře Simba, firmě Eurosignál, firmě SČV, firmě KOMWAG, JSDH Mníšek pod Brdy za asistenci, ADZČR za zdravotní asistenci, pekárně Jarolímek, Státnímu zámku Mníšek pod Brdy a Pizzerii AlCapone.

Výsledky soutěže: 

Světlé pivo českého typu

  1. Zlatá labuť (Pivovar Zvíkov)
  2. Baštýř (Pivovar Energon)
  3. Trautenberk (Pivovar Trautenberk)

Polotmavé pivo

  1. Baštýř (Pivovar Energon)
  2. Polotmavá (Pivovar Antoš)
  3. Vídeň (Hradební pivovar Písek)

Speciální pivo

  1. PEPA – Prague English Pale Ale (Pivovar Trilobit)
  2. Svatováclavské (Pivovar Purkmistr)
  3. Doutnák (Pivovar Kytín)

S pozdravem „ Dej bůh štěstí“

Josef Dvořák a Aleš Krákora

 

 

 

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se