Denisa Audy ovládla badmintonový turnaj v Pardubicích

Nejlepší hráčky čtyřhry, Denisa stojí napravo

Koncem ledna se v pardubické sportovní hale konal turnaj v badmintonu, na kterém mníšecké barvy reprezentovala mladá naděje tohoto opeřeného sportu Denisa Audy.

Na turnaj s názvem Grand Prix A se sjela česká badmintonová špička věkové kategorie do 13 let, z toho bylo 32 děvčat.
Hrály se dvouhry, čtyřhry i smíšené čtyřhry. Denisa Audy nastoupila do všech tří disciplín, z nichž dvě vyhrála!
Ve smíšené čtyřhře nastupovala s královédvorským Vojtěchem Červenkou, ale skončili již ve čtvrtfinále po třísetové bitvě (rozhodující set skončil 21:23).
Více se jí dařilo v ostatních dvou disciplínách, kde již nenašla přemožitelku. Ve dvouhře vedla její cesta k vítězství přes čtyři soupeřky, z nichž většinu porazila na dva sety. Ve čtyřhře spojila síly s pražskou Sofií Mrázkovou a ke zlatu doputovaly přes tři dvojice.

„Gratuluji Denise ke dvojnásobného úspěchu. Jsem ráda, že se jí turnaj povedl. Zúročila tak své téměř každodenní tréninkové nasazení. Příprava Denisy teď bude směřovat k podzimnímu mistrovství republiky, kterému budou předcházet další vysoce postavené turnaje, včetně mezinárodních,“ ocenila její úspěch předsedkyně domovského oddílu Badminton Mníšek pod Brdy Tereza Kudrnová.

Dvojnásobným triumfem v Pardubicích se Denisa vyšvihla do čela republikového žebříčku ve své věkové kategorii!
Držme Denise palce, aby na svůj úspěch navázala i na dalších turnajích.