Mníšečtí volejbalisté a volejbalistky hodnotí rok 2021

Mníšečtí volejbalisté a volejbalistky hodnotí rok 2021

Ženy TJ Sokol Mníšek pod Brdy

Volejbalisty neopustil elán ani po společném dvaapůlletém soužití, kdy byla započata novodobá historie našeho volejbalového klubu TJ Sokol Mníšek pod Brdy.

Snažíme se nezahálet. Bohužel jsou zde věci, které se nás dotýkají, věci, které jsou pro všechny nepříjemné a ovlivňují nás. Já věřím, že se s nimi naučíme žít, nebudeme si stěžovat a raději se podíváme s optimismem do dalších volejbalových let, které jsou před námi.
Během krátké doby se nám podařilo vzkřísit mužský oddíl, který zahájil třetí soutěžní ročník.
Co nám všem udělalo velkou radost v našem oddíle v letošním roce je, že jsme oživili i ženský oddíl, který trošku divoce, ale přesto zahájil letos první soutěžní ročník 2021/2022.
A co víc. Snažíme se o třetí „smíšený“ oddíl mužů a žen. Ten se sice rodí trošku bolestivěji, ale vypadá to, že se zrodil a za to jsem rád. „Smíšený“ volejbalový oddíl mužů a žen si vzali pod svá křídla naši veteráni Jan Černý a Petr Kasl a jako správní sokolové jdou svým elánem a chutí příkladem mnohem mladším sportovcům. Za což jim patří velké poděkování.

Ženy
Ženský volejbalový oddíl jsme v červenci zaregistrovali a 28. 8. jsme už odehráli první zápasy. Děvčata se stmelila během krátké doby, jsou moc šikovná a zodpovědná. Z osmi zápasů pět vyhrála, což je perfektní a jsou na třetím místě v tabulce naší skupiny. Za to patří dík nepostradatelné kapitánce a blokařce Kateřině Smělé, nekompromisní smečařce Tereze Kašparové, hbité nahrávačce Veronice Trojanové, pro tým nesmírně důležité smečařce Lence Pivokonské, bojovné blokařce Daně Starcové, stále zlepšující se blokařce Markétě Havlíčkové, velezkušené univerzálce Saše Tesařové, malé ale šikovné smečařce Tereze Slámové, v životní formě hrající smečařce Lence Jandové, soustředěné smečařce Gabriele Galbavě, univerzální nahrávačce Sylvě Lysé a studentce Denise Marečkové. Jistě uznáte, že pro každého trenéra je radost trénovat takovéto hráčky. Cíl u děvčat máme hodně těžký. Umístění do 6. místa, tak uvidíme.

Muži
Mužský volejbalový oddíl TJ Sokol Mníšek pod Brdy ukončil v červnu tuto zvláštní covidovou sezónu, kdy nikdo nepostupoval a ani nesestupoval ve všech soutěžích.
Kluci po krátké květnové přípravě naskočili přímo do play off a dohráli sezónu 2020/2021. A zde si nevedli vůbec špatně. Celkově jsme skončili o dvě příčky lépe než v sezóně 2019/2020 (10. místo) a to na 8. místě ze 17 účastníků.
I když jsme ryzí amatéři, tak si náš oddíl stále klade vyšší cíle, ale zase reálné v našich možnostech.
Do nové sezóny 2021/2022 jsme si dali za úkol u mužů také umístění do 6. místa. A přátelé, to se nám zatím daří. Po první polovině soutěže bodově šlapeme nejlepšímu týmu naší skupiny, Berounu, na paty. V tabulce jsme na druhém místě, což nám zatím zajišťuje naše cílové umístění. Věřím, že se nám povede i druhá polovina soutěž, která začíná mužům i ženám stejně, v dubnu 2022.


Za výkony v této sezóně musím poděkovat těmto mužům: Milan Blahož (kapitán, nahrávač), Jan Kašpar (předseda oddílu, universál), Jan Čepera (blokař), Jan Matys (smečař), Michal Elčkner (smečař), David Liday (blokař), Jakub Janeček (libero), Lukáš Bělohlávek (smečař), Slávek Kubař (blokař), Jan Hrdlička (smečař), Ondřej Forsterevicz (smečař), Kamil Virág (smečař), Tim Pulsmeier (blokař).

Neméně důležití jsou pro nás fanoušci. Jsme moc rádi, že nás chodí povzbuzovat naši bývalí sokolíci, volejbalisté, kteří se snaží navodit dobrou atmosféru při domácích zápasech. Děkujeme.

Také bych chtěl pozvat do našeho oddílu nové volejbalisty, muže i ženy, kteří si chtějí zahrát soutěž. A ti, kteří nemají ambice hrát soutěže, pro ně máme družstvo Honzy a Petra.
Není důvod se bát a nezkusit to.

Kamil Virág
použitá foto: archiv autora

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se