Na Řevničáku se uskuteční závody automobilů do vrchu

Na Řevničáku se uskuteční závody automobilů do vrchu

Na Řevničáku se pojede tento závod do vrchu poprvé

V neděli 19. září 2021 se poprvé na nové trati mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy uskuteční závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.

Jezdci tohoto seriálu se zde sejdou, aby bojovali o co nejlepší umístění v jednotlivých vypsaných třídách v kategoriích produkčních aut, závodních speciálů a historických závodních aut. Bude je čekat náročná 3 800 metrů dlouhá trať s převýšením 197 metrů s kvalitním povrchem. Startovat se bude za odbočkou k lesnímu divadlu, parkoviště závodních aut se bude nacházet na silnici za cílem.

Chybět na startu nebudou ani veteráni domácí produkce

V současné době je k závodu přihlášených přes 120 závodníků, mezi kterými nechybí nikdo z nejrychlejších jezdců EDDA Cupu v čele s průběžně vedoucí trojicí celkové klasifikace Davidem Černým, Eduardem Paterou a Martinem Zelenkou. Kompletní seznam přihlášených najdete na webu EDDA.CZ.
Ovšem tento nejdelší a nejtěžší závod ročníku si nenechá ujít ani mnoho jezdců, kteří jinak Edda Cup nejezdí, včetně soutěžního jezdce Karla Trojana se Škodou Fabia R5 či legendy české rally Antonína Muzikanta, který již týden po mnoha letech oživuje svůj speciál. Zajímavostí je také 15 přihlášených jezdců v nejsilnější třídě EN + 2000…

Přihlášeni jsou i jezci z nejsilnější třídy

Program začíná v neděli v půl deváté ráno první ze dvou tréninkových jízd. Po polední přestávce startér vypustí do první závodní jízdy prvního závodníka v půl jedné. Na první závodní jízdu plynule naváže druhá jízda, po jejímž skončení do hodiny dojde v prostoru cíle ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším na stupních vítězů.
Organizátoři i jezdci zvou k návštěvě závodu všechny fanoušky motoristického sportu, budou pro ně vyhrazena divácká místa, z důvodů bezpečnosti budou označeny i zakázané prostory, v kterých se během závodních jízd nesmí nikdo zdržovat. Pořadatelé prosí všechny diváky, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, chovali se ohleduplně k přírodě, respektovali soukromý a obecní majetek a bez výhrad se řídili pokyny traťových pořadatelů. Parkování pro diváky bude označeno. V pauzách mezi jízdami bude umožněn průjezd vozidel či pohyb diváků po trati.

Podrobnější informace o závodu i celém seiálu EDDA Cup lze najít na stránkách EDDA.CZ, na místě bude zdarma distribuována ročenka EDDA Cupu s portréty jezdců, kalendářem, plánky tratí a dalšími zajímavostmi.

Na shledanou v neděli u tratě mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy!

Fanouškům motosportu budou na trati vyhrazena divácká místa

V době příprav a konání závodu bude úsek silnice č. II/116 mezi Mníškem pod Brdy a Řevnicemi UZAVŘEN.

 

Video ze závodu (19. 9. 2021) najdete na Youtube:

Použitá foto a: archiv autora
Video: Michal Kroutil

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se