Nejstarší český maraton Praha – Dobříš se po 112 letech dočká dalšího pokračování

Nejstarší český maraton Praha – Dobříš se po 112 letech dočká dalšího pokračování

Ilustrační foto, zdroj: archiv autora

Nejstarší český maraton „Marathon Praha – Dobříš“ oslaví v letošní obnovené podobě 112. narozeniny. Už v roce 1908 ho totiž odstartoval legendární sportovní buditel a spoluautor olympijské charty Jiří Guth – Jarkovský. Buďte při tom letos i vy!

V již zmiňovaném roce 1908 začalo vše tím, že kníže Colloredo – Mannsfeld, sportovní nadšenec a protektor závodu, věnoval stříbrný pohár jako hlavní cenu pro nejrychlejšího běžce, určil trať (tenkrát ještě) z Prahy Smíchova do Dobříše v délce 40 kilometrů a dal tím podnět organizátorům závodu z S. K. Slavia. Díky tomu v nově vytvořeném závodu odstartovalo z tehdejšího kraje Prahy šest běžců doprovázených nejméně 20 cyklisty, dvěma automobily a čtyřmi fiakry do Dobříše. Pořadí běžců v tehdejším závodě ještě lze dohledat v Národní knihovně, časy prvních dvou však bohužel nikoliv, neboť byli v cíli dříve, než to stihl oficiální časoměřič na fiakru.

Letos se běží v neděli 20. října jako součást tradičního a respektovaného seriálu zážitkových běhů Mizuno Trail Running Cup. Odstartuje se v 11 hodin z pravého břehu Vltavy v Braníku. Trasa povede podél řek Vltavy a Berounky až do Radotína, poté okolo Lipenců do lesa pod Kopaninou k Jílovišti a dále brdským hřebenem na vrchy Červená Hlína (467 m) a Skalka (555 m), přes Kytín a Voznici až na okraj Dobříše do areálu SK Vlaška. Trať měří klasických 42,195 km, ale pozor – při tom nasbírá převýšení 864 metrů!

Závod je určen všem, kdo si troufnou tuto vzdálenost uběhnout a mají chuť si užít neopakovatelnou atmosféru podzimních Brd.
Více informací naleznete na webových stránkách TrailRunningCup

A pozor – pořadatel uvítá pomoc dobrovolníků! Máte-li tedy zájem být součástí tohoto ojedinělého závodu a na celou maratonskou distanci si netroufnete, ale chcete běžce podpořit z pozice pořadatele, kontaktujte ředitele závodu Martina Dvořáka (dvorak@sportgroup.cz) a dozvíte se více informací včetně finančních podmínek.

Těšíme se na vás.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se