Ohlédnutí běžců SK Zahořany za další úspěšnou sezónou

Úspěšný tým SK Zahořany v cíli štafetového závodu Berounka Run

Rok 2021 se opět nesl ve znamení pokračující pandemie covid-19.

Letošní již 3. ročník běhu Zahořanská 10 (běh okolo Pleše) jsme nakonec uskutečnili opět jako „virtuální“. I přesto se nakonec závodu pořádaného v průběhu měsíce května zúčastnilo celkem na 33 běžců. Ze Zahořanských borců se nejlépe umístili Jiří Honců na 1. místě v kategorii nad 60 let a Karel Bláha na 1. místě v kategorii do 49 let. Mezi ženami pak na 5 km trati dominovala Zuzana Kadavá. Ozdobou letošního ročníku byl bezpochyby traťový rekord v podání Davida Pelíška z Olomouce časem 38:11 min.

Také v rámci seriálu Trail Running Cup se našim borcům letos opět poměrně dařilo. Náš nejlepší běžec David Kulík bodoval hned v několika závodech a v celkovém pořadí seriálu je již dnes jisté, že suverénně vyhraje kategorii do 39 let a celkově nebude horší než na 2. místě v absolutním pořadí.
Hned první závod seriálu se konal dne 13. 6 .2021 na domácí půdě v nedalekém Kytíně. Naši borci se v nabité konkurenci rozhodně neztratili. Přivezli z Kytína hned dvě druhá místa, David Kulík v kategorii do 39 let a Michal Bodický v kategorii do 29 let. První jmenovaný se musel ve velmi silně obsazené kategorii sklonit pouze před vicemistrem ČR v ½ maratonu z roku 2015 Ondřejem Fejfarem, který zaběhl traťový rekord časem 1:26:57.

David Kulík na stupních vítězů (2. místo) v Kytíně
Michal Bodický na stupních vítězů (2. místo) v Kytíně

V sobotu 5. 9.2021 se konal již 9 .ročník slavného MTB závodu Brdmanův Pařez na Dobříši. Martin Pokorný obhájil svoje 3. místo z minulého ročníku na trati 27 km v čase 1:02:38 a mezi juniory se pak na krásném 5. místě umístil Ondřej Pokorný v čase 1:22:01.

Martin Pokorný na stupních vítězů na Dobříši
Medaile získaná za 3. místo

V T-Mobile Olympijském běhu v Mníšku, konaném dne 8. 9. 2021, suverénním způsobem na trati 5 km zvítězil David Kulík v krásném čase 19:46 min., 8. a 9. místo pak obsadili svorně otec Martin Pokorný v čase 23:40 min. a syn Ondřej Pokorný v čase 24:19 min.

David Kulík „rychlík ze Zahořan“ vbíhá neohroženě do cíle na 5 km trati

Další úspěch mezi juniory přidal dne 2. 10. 2021 Ondřej Pokorný 3. místem v Běhu města Příbrami. Na 10 km trati dosáhl krásného času 53:49 min.

Ondřej Pokorný na stupních vítězů v Příbrami

V sobotu 9. 10. se za účasti našich borců běžel také štafetový závod Berounka Run (z Plzně do Prahy) podél řeky Berounky. Náš team SK Zahořany ve složení Jiří Honců, David Kulík, Ondřej Kulík, Martin Pokorný, Petr Mourek, Jan Řezníček se v nabité konkurenci 45 teamů nakonec umístil na krásném 23. místě s časem 12:32 hod.

V neděli 14. 11. 2021 se v Praze běžel již 88. ročník legendární Velké kunratické. Naše a zároveň mníšecké barvy reprezentovala rodina Matysova. Míša Matysová obsadila mezi ženami v kategorii do 39 let vynikající 8. místo (38. celkově) a Honza Matys 126. místo v kategorii do 49 let. Běžela celá rodina, gratulujeme a přejeme hodně sportovních úspěchů do budoucna. Závodu se zúčastnilo přes 3 000 dospělých a zhruba stejný počet dětí a mládeže.

Matysovi na startu 88. ročníku Velké Kunratické 2021

Do konce sezóny zbývá ještě tradiční závod na maratonské trati Praha – Dobříš, který se letos uskuteční dne 11. 12. 2021. Pokud budete chtít, můžete naše borce přijít povzbudit na Skalku, nebo do cíle na Dobříši.

Použitá foto: archiv SK Zahořany