Startuje říjnová Výzva 10 000 kroků. Zapojením bojujete za své zdraví!

Startuje říjnová Výzva 10 000 kroků. Zapojením bojujete za své zdraví!

V sobotu 1. října 2022 startuje další etapa Výzvy 10 000 kroků, která má pomoci těm, kdo se už necítí dobře kvůli své váze a chtějí nastartovat změnu.

Nedostatek pohybu nevratně poškozuje zdraví každého člověka. Chůze naopak zvyšuje obranyschopnost těla a přispívá k vyplavování toxinů. Snižuje vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol, čímž snižuje riziko mozkové příhody a dalších problémů souvisejících se srdcem. Chůze je nejlepší pro duševní kondici.

Mníšek pod Brdy se zapojuje již počtvrté
Vedení města Mníšek pod Brdy podporuje celorepublikovou Výzvu 10 000 kroků již od jejího vzniku. Dosud proběhly celkem tři Výzvy (duben a říjen 2021 i duben 2022), do kterých se zapojily více než dvě stovky mníšeckých obyvatel a znovuobjevily kouzlo a přínosy „obyčejné“ chůze.
„Jsem ráda, že se Výzva 10 000 kroků v našem městě ujala a oslovila poměrně široké spektrum lidí. Z vlastní zkušeností vím, že se do ní zapojili nejen sportovci, ale i lidé, kteří do té doby nebyli zvyklí pravidelně chodit. Já jsem se zúčastnila všech tří Výzev a během těch tří měsíců jsme s dcerou nachodily přes 700 kilometrů. Věřím, že se do říjnové Výzvy přihlásí nejen „staří známí“, ale zapojí se i nováčci. Těším se, až se budeme spolu potkávat na loukách a lesních cestách v okolí našeho krásného města. Držím všem účastníkům palce a přeji jim, aby u pravidelného pohybu vydrželi co nejdéle,“ zve k účasti v říjnové Výzvě mníšecká místostarostka Dana Dalešická.

Pravidla říjnové Výzvy 10 000 kroků
Dubnová Výzva probíhá od 1. do 31. října 2022. Pokud máte o účast ve Výzvě zájem, zaregistrujte se na stránkách Výzvy www.desetitisickroku.cz, kde si vytvoříte osobní profil. Pokud jste se již Výzvy účastnili, pak bude vaše registrace jednodušší – po jednom kliknutí se vám obnoví osobní profil z minulého ročníku.
Svou denní aktivitu (chůzi, běh nebo nordic walking) si můžete měřit na jakémkoliv zařízení (osvědčila se například aplikace Krokoměr) a následně ji do osobního profilu nahrát. Body, které získáte za každý nachozený kilometr, se přepočítávají koeficienty, a tak lidé starší a lidé s vyšším BMI dostanou za jeden kilometr více bodů, než lidé mladší a štíhlejší.
Snahou je umožnit všem umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku s ohledem na individuální možnosti. Pravidla Výzvy můžete najít také na stránce www.desettisickroku.cz/pravidla.

Týmová účast
Zapojit se do Výzvy můžete jako jednotlivec nebo můžete s přáteli vytvořit tým, který se může skládat z minimálně čtyř a maximálně deseti členů. Členství v týmu je dobrovolné. Každý zaregistrovaný účastník se účastní Výzvy jako jednotlivec bez ohledu na to, zda je zároveň i členem týmu. Týmy jsou hodnoceny samostatně v týmové Výzvě.
Nově se mohou zúčastnit také dvoučlenné partnerské týmy (bez ohledu na pohlaví), vícečlenné školní nebo firemní týmy, které budou hodnoceny samostatně.

Věkový limit pro účastníky
Účastnit se může kterákoliv osoba ve věku od 6 let, která se do výzvy přihlásí tím, že vyplní registrační formulář. Účastníci mladší 18 let musí při registraci doložit podepsaný souhlas rodičů. Účast byla dětem umožněna na základě požadavků rodičů, kteří se chtějí Výzvy účastnit v týmu jako rodina.

Soutěžení není povinné
Pokud se chcete do Výzvy zapojit, ale nemáte zájem soutěžit s ostatními účastníky, můžete nahrávat své výsledky bez důkazů. V praxi to bude znamenat, že do svého osobního profilu napíšete váš denní výkon, ale už nemusíte nahrávat scan z měřícího zařízení.
Cílem Výzvy je, aby lidé zařadili chůzi nebo běh mezi své každodenní činnosti a udělali tak něco pro své zdraví. Vítězi ve skutečnosti budete všichni vy, kteří svým zapojením do Výzvy nastartujete změnu ke zdravějšímu životnímu stylu!

Neseďte jenom doma a zapojte se do Výzvy také!
Registrace tentokrát není časově omezena, takže zapojit se můžete kdykoli během října!

Pořadatelem Výzvy je spolek Partnerství pro městskou mobilitu z.s.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se