Březnové Slovo starosty

Březnové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph. D.

Vážené dámy a pánové, milí přátelé,
s příchodem jara postupně začínáme rozjíždět akce a opravy, na které už dlouho čekáte. Mírná zima umožnila v předstihu opravit povrch a dlažbu Skalecké ulice, na kterou naváže oprava pěší zóny náměstí F. X. Svobody. Na pěší zóně se budeme soustředit hlavně na propadlé úseky dlažby před cukrárnou a bývalou Slunečnicí. Ukazuje se, že na Skalecké bude ještě potřeba dořešit odvod vody ze silnice a mostu do potoka. Současný kanál, i přesto že byl opraven, kapacitně nestačí.
Od začátku února se rozeběhla i oprava komunikací studeným asfaltem (Pražská, Řevnická, Komenského, Rudé armády, Skalecká, Lhotecká). Díry se snažíme řešit hned, ne až v květnu nebo červnu. Jde ale o provizorní řešení. Větší údržba silnic proběhne koncem března běžným asfaltem, aby do Velikonoc byly všechny větší zimní škody odstraněny.
Některé silnice dostanou povrch úplně nový. V prvé řadě to bude Řevnická v délce od mostku u Billy až po odbočku na Skalku. Půjde o dočasnou opravu celého povrchu s životností pět až deset let. Současně pracujeme na studii, která by Řevnickou vyřešila jednou provždy. Ta počítá s velkou generální opravou, rozšířením ulice, chodníkem až k parkovišti pod Skalkou a řešením dešťových vod v krajině. Až bude návrh kompletní, zveřejníme ho. Generální oprava je akce, která zabere několik let.
Rád bych poděkoval pracovníkům odboru investic našeho úřadu
. Využili příležitost i možnost uplatnit vlastní iniciativu. Akceschopnost města se zlepšuje každým den a práce díky nim začíná dostávat řád i smysl. Daří se rozhýbat věci, které léta nešly, nebo se o nich jen mluvilo.
Mezi zastupiteli také proběhla diskuze k retenční nádrži na náměstí. Město ji připravovalo v předchozích čtyřech letech. Na megalomanském záměru je zřetelně vidět, že na Mníšku existují věci a záměry, na kterých se všichni zastupitelé neshodnou. Pro některé zastupitele je stavba nádrže naprosto nehorázným mrháním obrovské spousty peněz s nejistým výsledkem v době, kdy je třeba investovat jinam. Jiní v něm vidí ikonické, nadčasové dílo, které musí vzniknout, ať to stojí, co to stojí. Ale současná představa o tom, kam by měly být investovány peníze, je výrazně jiná, než tomu bylo před rokem.
Chci vás také informovat o jednání, které proběhlo s panem ředitelem Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje a dalšími pracovníky KSÚS. Řešili jsme především mostek u Billy. Jeho aktuální stav není dobrý, protože se na mostku v posledních čtyřech letech vůbec nepracovalo. Domluvil se následující postup. Během jara KSÚS vysoutěží a podepíše smlouvu s projektantem a město prověří alternativní možnosti řešení stavby nového mostku. Do podzimu bude projekt a do konce roku stavební povolení. Stavbu kraj zařadí do priorit pro rok 2024.

Ať se vám daří dobře.

Petr Digrin

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se