Červnové Slovo starosty

Červnové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph. D.

Vážení občané a přátelé,
děkuji vám všem, kteří jste reagovali na výzvu, jež se týkala spořitelního vkladového automatu. S vaší pomocí dnes víme, že pokud by se takový bankomat na Mníšek umístil, opravdu se využije. Pravidelný měsíční vklad by mohl tvořit částku v řádech několika milionů korun, a to by mohl být pro Českou spořitelnu srozumitelný důvod k jeho instalaci. V tuto chvíli připravujeme žádost, která začátkem června odejde, a zahájíme jednání se Spořitelnou. O tom, jak se věc vyvíjí, vás budu informovat v některém z dalších čísel Zpravodaje.
Rád bych se vás opět na něco zeptal. V posledních několika měsících se zhoršilo parkování na náměstí. Především o víkendech dopoledne, ale často i odpoledne ve všední dny bývá plno. Je těžké najít na „první pokus“ parkovací místo i pro běžný nákup. Důvody pravděpodobně známe. Proto i městská policie začala v posledních týdnech výrazně častěji kontrolovat délku parkování. Chceme ale věc řešit systémově. Jednou z možností je automatická kontrola doby parkování pomocí vjezdové a výjezdové kamery. Nejde o závoru, o té určitě neuvažujeme. Jde o evidenci délky doby parkování, kdy při překročení délky by městská policie dostala automatické hlášení a mohla by si viníka dojet rovnou vyzvednout. Napište, co si o takovém systému myslíte, případně, jak byste problém řešili vy. Můžete psát přímo mně na e-mail, nebo na podatelnu e-podatelna@mnisek.cz.
Poslední věc, o které se chci zmínit, je pro nás tak trochu překvapením. Od letošního roku dáváme do žluté popelnice nejenom plast, ale také plechovky a tetrapaky. Je to změna a každá změna chce svůj čas. Chvíli trvá, než vše začne fungovat správně a než si všichni zvykneme, že opravdu do žlutých popelnic patří i plechovky a tetrapaky. Proto nás příliš nepřekvapilo, že i půl roku po zavedení, nacházíme vedle žlutých kontejnerů v úhledně srovnaných pytlících poctivě vytříděné plechovky nebo krabičky od mléka. Vážíme si vaší aktivity, ale opravdu to není nutné. Ušetřete si čas a plechovky opravdu dávejte do žlutého kontejneru. Speciální třídička, kam obsah žlutých nádob vozíme, to udělá za vás a naprosto skvěle.
Co nás ale překvapilo, byla snaha „přebudovat a upravit“ v jedné lokalitě nádoby na olej na nádoby na tetrapaky. Opravdu nevyndávejte z nádob na olej už vytříděný odpad, abyste tam poté mohli vkládat poctivě vytříděné tetrapaky a nepřepisujte označení nádob.
Nádoby na olej jsou určené opravdu na olej. Nevyrábějte, ani v dobré víře, z jakékoli nádoby nádobu na tetrapak nebo plechovky. Opravdu je můžete dávat do žlutého kontejneru. Budou následně kvalitně vytříděné na třídičce. Pro životní prostředí takto uděláte mnohem víc, a výrazně nám ušetříte práci, protože teď po vás musíme nádoby na olej zase opravovat. 

Přeji vám klidné dny a těším se na zpětnou vazbu od vás.

 Petr Digrin

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se