Listopadové Slovo starosty

Listopadové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph. D.

Vážení občané a přátelé,
oprava mostu u Kovohutí a výstavba nového kruhového objezdu se pomalu chýlí ke konci a tím i skoro čtyři měsíce trvající dopravní omezení pro řidiče a řidičky našeho města a obcí kolem nás. Blíží se konec neustálého kroužení přes Čisovice, projíždění Řevnické či cesty na Malou Svatou. Autobusy se konečně vrátí do starých zajetých kolejí. Podle informací, které máme k dispozici, stavba počítá, že finální asfaltové povrchy položí koncem druhého listopadového týdne a pak budou následovat jen drobné dokončovací práce, kolaudace a konec dopravních omezení.
V souvislosti s kruháčem často zaznívají dotazy, jestli je dostatečně průjezdný, proč se nedělal dohromady s opravou křižovatky a sjezdu v minulém roce a proč se nemohl zařídit výjezd na dálnici přes jednosměrku u STK.
Podle projektanta kruhového objezdu bude dostatečně průjezdný jak pro dlouhé autobusy, tak pro nákladní soupravy. Abychom ale s autobusovým dopravcem, firmou UHER, měli stoprocentní jistotu, nechali jsme před dokončením první části projet kruhovým objezdem dlouhý autobus. Zkouška dopadla dobře, a nejen teoretické výpočty projektantů, ale i praxe ukázala, že projedou i nejdelší nákladní soupravy.
Kruhový objezd staví a financuje Středočeský kraj a opravu sjezdu z dálnice a křižovatky v minulém roce dělalo ŘSD (Ředitelství silnic a dálnic). Jde o různé organizace a bohužel se nedomluvily dobře a stavby vzájemně nekoordinovaly.
O možnost výjezdu na dálnici přes jednosměrku u STK jsme jménem města požádali hned v červenci, jak jsme dostali návrh objízdných tras a uzavírek. Bohužel bylo stanovisko ŘSD a dopravní policie z bezpečnostních důvodů záporné. Možnost zařídit tímto způsobem alternativní nájezd na dálnici, tak padla.
Často se ptáte i na plánovanou stavbu prodejny Lidl, která by měla stát naproti Kovohutím, na bývalém parkovišti. Podle informací z vedení společnosti Schwarz Gruppe (vlastník Lidl CZ), plánují zahájit výstavbu inženýrských sítí k prodejně na jaře příštího roku a vlastní prodejnu by rádi otevírali nejpozději na Vánoce.
Na závěr bych vás rád všechny pozval na Mníšecký festival svobody a demokracie, který proběhne v sále Pavilonu 17. listopadu od dvou hodin a Dýňovou slavnost se Strašidelným čtením v knihovně. Slavnost začne už v 15 hodin dlabáním dýní a od 17 hodin se můžete při potemnělém osvětlení naší knihovny příjemně zatřást hrůzou.

S úctou Petr Digrin

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se