Obyvatelům Mníšku slouží 13 nových laviček

Obyvatelům Mníšku slouží 13 nových laviček

Lavička s područkami u Zdravotního střediska v Komenského ulici

Počátkem září nechala mníšecká radnice nainstalovat na několika frekventovaných místech nové lavičky. Sedm jich přibylo na náměstí F. X. Svobody a dalších šest v bezprostřední blízkosti Zdravotního střediska v Komenského ulici.

Nové parkové lavičky mají bočnice z recyklované a plně recyklovatelné hliníkové slitiny, sedák i opěradlo tvoří desky nebo lamely z masivního dřeva. Osm z nich má navíc po obou stranách praktické područky.
Byly pořízeny ve spolupráci s městským architektem Ing. arch. Josefem Tlustým a vše bylo konzultováno s Národním památkovým ústavem (NPÚ).

Tento typ laviček byl vybrán cíleně, neboť svou konstitucí nabízí pohodlné sezení a vstávání i méně pohyblivým osobám. Aby se zabránilo jejich zcizení, byla většina zabudována do betonových patek.
Zejména nové lavičky umístěné u vchodů do Zdravotního střediska poskytnou pacientům, čekajícím na ošetření u praktických lékařů, příjemné posezení na čerstvém vzduchu.

Nová lavička před vchodem do čekáren

Osazení nových laviček je pokračováním procesu modernizace městského mobiliáře, během něhož se již počátkem léta objevilo devět nových laviček v Barokním areálu Skalka a na náměstí F. X. Svobody nedávno přibylo 15 nových odpadkových košů, dva solitérní popelníky a stojan na sáčky na psí exkrementy. Dalších 10 laviček bude v nejbližších dnech umístěno do ulice V Lipkách, do Předzámčí a před budovu České pošty.

Dodavatelem mobiliáře je společnost mmcité a.s.

Jedna z laviček stojících na náměstí

Použitá foto: autor

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se