Prázdninové Slovo místostarostky Daniely Páterové

Prázdninové Slovo místostarostky Daniely Páterové

Daniela Páterová, DiS.

Milí spoluobčané,
máme za sebou první letní dny, které přinesly nejen horké počasí, ale také spoustu aktivit. Vrcholí školní rok, proběhly zápisy do mateřských i základních škol, předškoláčci byli pasováni na školáky, deváťáci se loučí se základní školou a všichni se těší na letní prázdniny. Bylo to náročných pár týdnů, kdy se rodiče strachovali, jestli se jejich dítě dostane do školky nebo do školy. Jsem ráda, že můžu říct, že se do prvních tříd základní školy dostali všichni žáci s trvalým pobytem v Mníšku pod Brdy a také zájemci z okolních obcí. Bude pět prvních tříd a jedna z nich bude bilingvní. Dokonce i šesťáci nastoupí v září do škol, kam podali přihlášku a všichni tak mají své místo na základní škole, na kterou se přihlásili. Nejdramatičtější byla situace žáků devátých tříd, ale nakonec všichni deváťáci v září nastoupí na střední školu nebo učiliště a nikdo nezůstane doma nebo na Úřadu práce. Vím, že jsou to pro rodiče velké komplikace a velmi emočně náročné dny – já sama mám doma jednoho budoucího prvňáčka a deváťáka. A nejen to je pro mě hnacím motorem pro práci na zkvalitňování našeho regionálního školství. Projekt Svazkové školy postupuje kupředu, jsme nyní ve fázi výběru generálního projektanta. Také nám byla schválena dotace na studii Svazkové školy ve výši 540 tisíc korun.
Adaptační skupina pro děti školkového věku, uprchlé z válkou zasažené Ukrajiny, ukončí k 30. 6. svoji činnost. Většina dětí z této skupiny se dostala do mateřské školy a zahájí tak předškolní vzdělávání, na které se pečlivě celý rok připravovala.
Těší mě, že nám letní dny bude zpříjemňovat mnoho zajímavých kulturních akcí. Ráda bych vás pozvala především na tradiční Skaleckou pouť, kterou v sobotu 22. 7. navštíví arcibiskup pražský a primas český mons. Jan Graubner. Zvu vás také na Neckyádu, která proběhne v neděli 23. 7. a já s napětím očekávám, jaká skvělá plavidla se utkají o vítězství.

Přeji vám báječně prožité léto.

Vaše Daniela Páterová

https://fb.watch/lDowFJro9A/

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se