Prázdninové Slovo starostky

Prázdninové Slovo starostky

Starostka města Mníšek pod Brdy Magdalena Davis

Vážení a milí spoluobčané,
léto se ohlásilo kombinací horkých dnů a náhlých bouřek a před námi se opět rýsuje čas prázdnin a dovolených. „Okurková sezóna“ většinou přináší pocit uvolnění a odpočinku, možnost alespoň na chvíli vypnout starosti všedního dne a naplno prožívat přítomný okamžik. Všichni si ten čas zasloužíme a měli bychom si ho dopřát. Někde vzadu v hlavě již totiž určitě tušíme, že po létě přijde podzim a přinese s sebou řadu výzev. S největší pravděpodobností můžeme očekávat další vlnu zdražování, nejistotu, čím a za kolik budeme v zimě topit nebo nástup nové covidové vlny, jejíž dopady na každodenní život vyvolávají řadu otázek. Je důležité žít vědomě v přítomném okamžiku a stejně tak je důležité se vědomě připravovat na budoucnost. Ne nadarmo se přece říká, že „štěstí přeje připraveným“. Týká se to samozřejmě jak domácností, tak i firem a institucí, včetně našeho města. Jako čím dál důležitější vidím některé konkrétní projekty, které město dlouhodobě připravují na větší odolnost a soběstačnost. Díky probíhajícímu projektu energetického managementu dnes například může město rozhodovat o tom, kam efektivně investovat, aby uspořilo co nejvíc nákladů za energie na provoz, včetně svých příspěvkových organizací, tedy školek, škol a domova pro seniory. Stavební projekty na nové budovy pro svazkovou školu a novou mateřskou školu se nyní připravují v nízkoenergetickém, respektive pasivním režimu, a prověřujeme i alternativní, soběstačné zdroje tepla pro případ úplného výpadku dodávek plynu. Zároveň si uvědomujeme, že někteří obyvatelé města se mohou kvůli vzrůstajícím životním nákladům dostat do svízelné životní situace, a proto jsme zahájili spolupráci s potravinovou bankou, která bude od července poskytovat potraviny seniorům, samoživitelkám a dalším potřebným občanům. Pokud budete mít zájem potravinovou pomoc využít, obraťte se, prosím, na sociálního pracovníka města, Lukáše Říhu (tel.: 739 735 447, e-mail: lukas.riha@mnisek.cz), který bude potravinovou pomoc koordinovat.
V září nás čekají volby do zastupitelstev obcí, proto jsou na straně 5 již nyní zveřejněny informace k politické inzerci v zářijovém čísle Zpravodaje. Vývoj situace se stánkem s občerstvením na Skalce nebo komentář k budoucnosti těžkého průmyslu v Mníšku se dozvíte na straně 6.
Závěrem bych Vás ráda srdečně pozvala na tradiční Skaleckou pouť, která se letos uskuteční 23.-24. července 2022, podrobný program najdete na poslední stránce tohoto čísla.
Co dodat? Snad jen to, že všem dětem přeji nekonečné prázdniny plné slunce a dobrodružství. A nám dospělým přeji co nejvíce přítomných okamžiků, ať už se je chystáme strávit na dovolené v zahraničí, cestách po České republice nebo doma na zahrádce.

Krásné léto

Magdalena Davis

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se