Prázdninové Slovo starosty

Prázdninové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph. D.

Vážení občané a přátelé,

od konce července až do listopadu nás čekají opravdu velká omezení na výjezdu z Mníšku. Čtyři měsíce bude uzavřena hlavní silnice směrem ke Kovohutím z důvodů stavby kruhového objezdu a rekonstrukce mostu přes Bojovský potok. Stavba „kruháče“ se vám může zdát zbytečným vyhazováním financí Středočeského kraje. Jednu nespornou výhodu našemu městu ale přinese. Auta z města budou do křižovatky najíždět jako první a budou mít přednost v jízdě. Dnes musíte čekat, neboť všichni od Nové Vsi mají přednost. Osobně pevně doufám, že tímto krokem zmizí všechny ranní zácpy na výjezdu z města. Dobrá zprávou je, že se nám v rámci stavby kruhového objezdu podařilo s krajem domluvit i opravu části krajské komunikace v ulici Čisovická za dálnicí, a to posledních 300 metrů mezi rodinnými domy až ke křížku.
Další velká akce je rekonstrukce Lhotecké od křižovatky Skalecká – Lhotecká až po Kvíkalku. Tady bude stavba pravděpodobně probíhat někdy na přelomu srpna a září. I tato stavba si vyžádá dopravní omezení podobná těm, které probíhaly při rekonstrukci Lhotecké do Stříbrné Lhoty. Budeme se ale snažit, aby vás zasáhla co nejméně. I z toho důvodu oprava Řevnické probíhala v předstihu a kruhový objezd bude začínat až po ní.
V polovině prázdnin spustíme rekonstrukci spodní části Malého náměstí od Pražské až po ulici Nádražní. Půjde o první etapu rekonstrukce, která proběhne letos, a pokračovat budeme v příštím roce. Současně s tím chceme definitivně vyřešit i dopravní situaci na Malém náměstí. Máme několik variantních řešení, které by dopravě na Malém náměstí výrazně pomohly. Proto plánujeme na začátku školního roku setkání s obyvateli Malého náměstí, kde představíme několik návrhů, jak neúnosnou situaci zlepšit. Věříme, že se nám v příštím roce podaří letitý problém Malého náměstí definitivně vyřešit.
Příští rok dáme prioritu ulici 5. května, proto zde už letos proběhne kompletní výměna sloupů i svítidel veřejného osvětlení tak, aby budoucí stavbě a rekonstrukci ulice nebránily, a aby zde byl dostatek místa jak pro parkování, tak pro průjezd ulicí.

Přednost zprava! Co si o tom myslíte?
Rád bych se vás zeptal na jednoduchou otázku. Zabýváme se možností zavedení přednosti zprava v některých částech našeho města. Zkušebně bychom toto řešení rádi otestovali na nově zrekonstruované ulici Řevnická. Zavedení přednosti zprava na Řevnické řešíme s dopravní policií a dalšími specialisty a jde nám hlavně o to, dosáhnout snížení rychlosti jízdy v ulici. Zavedení přednosti zprava je zřejmě nejlepší a nejefektivnější způsob. Má ale své výhody i nevýhody.  Ocením, když mi svůj názor napíšete na e-mail digrin.petr@mnisek.cz.
Zvu vás na tradiční Skaleckou pouť 22. a 23. července. Letos ji vracíme na náměstí. Potkáme se společně u pivka nebo dobrého jídla. „Můžeme zkoušet, co nám nejlíp zachutná, a klidně se dívat, jestli někdo nejde, někdo, kdo ví, že už tady sedíme“, jak zpívají Buty v Mám jednu ruku dlouhou.

S úctou Petr Digrin

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se