Proběhl výlov Zadního rybníka

Proběhl výlov Zadního rybníka

Z výlovu Zadního rybníka

V sobotu 22. října 2022 se uskutečnil výlov Zadního rybníka, který zajistili bohutínští rybáři za pomoci několika místních.

Rybí obsádka, která zde za necelý rok vyrostla, byla převezena do Zámeckého rybníka určeného pro sportovní rybolov. Jednalo se především o amury a štiky. Právě amur zde byl nasazen z důvodu jeho rostlinožravosti. Okusuje mladé výhonky rostlin, takže rybník pak nezarůstá rákosím a jinými rostlinami. Malé štiky se živí především planktonem. Letošní deštivé léto a takto řízená rybí obsádka měly pozitivní vliv na čistotu vody, které se leckteří návštěvníci jistě všimli. V rybníce bylo vidět i na 50-60 cm, což byl na neodbahněném rybníce celkem vzácný úkaz.

do Zámeckého rybníka bylo po výlovu vysazeno:
– 141 ks amura o váze 189,45 kg
– 30 ks štičky o váze 4,55 kg
– 8 ks kapra o váze 16,2 kg

Pokud nové vedení města bude pokračovat v nastaveném režimu hospodaření na mníšeckých rybnících, mohou se obyvatelé brzy dočkat krásného přírodního koupání. Projekt na celkovou rekonstrukci rybníka včetně odbahnění je připraven a na jaře by měly být vyhlášeny nové dotační programy na rybníky.

Touto cestou bych také ráda poděkovala bohutínským rybářům, kteří poskytli své know how a ukázkově se o ryby a rybníky starali.

Dana Dalešická, místostarostka

Z výlovu Zadního rybníka

Použtá foto: Libor Kálmán

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se