Únorové Slovo místostarostky Daniely Páterové

Únorové Slovo místostarostky Daniely Páterové

Daniela Páterová, DiS.

S novým rokem máme vždy tendenci bilancovat – Jaký byl uplynulý rok? Co se nám povedlo? Co se nám nepovedlo? Domnívám se, že to, co se nám povedlo, bychom si měli zapamatovat, opakovat a těšit se z toho. Co se nám nepovedlo, to bychom měli vnímat jako příležitost – chyby nám mají ukázat správnou cestu a dávají nám možnost zachovat se příště jinak.
Ale jak? Odpověď na tuto otázku se zdá být těžká. Já už ale vím, že najít řešení vyžaduje především čas – abychom se mohli v klidu zamyslet, zklidnit se, jen tak v tichosti sedět, naslouchat, nereagovat hned, zorientovat se. A pak v sobě najdeme odvahu dát přednost změně před jistotou, odvahu vyslechnout názory ostatních a začlenit je do svého procesu učení, odvahu dosáhnout svých cílů skrze soucit a porozumění. Pak teprve uděláme rozhodnutí, ve kterém zohledníme především jeho dlouhodobý důsledek, ne jenom krátkodobý zájem.
V letošním roce čeká každého z nás spousta rozhodnutí. Naše město má v plánu mnoho investičních projektů, kulturních akcí a komunitních setkání, o kterých vás budeme informovat nejen prostřednictvím Zpravodaje. A já se moc těším, že se nám podaří naplnit výzvy a uskutečnit plány, že se potkáme a užijeme si společně příjemný čas a že se budeme vzájemně inspirovat.

Vaše Daniela Páterová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se