Únorové Slovo starosty

Únorové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph.D.

Vážené dámy a pánové, milí přátelé,
poslední dva měsíce uběhly jako voda. Soustředili jsme se zejména na změny v organizaci práce městského úřadu tak, aby se postupně stal efektivnějším a pružnějším. Podařilo se rozšířit Odbor správy majetku a investic o nové pracovníky do terénu, kteří pomohou s běžnou údržbou města. Doufáme, že se také daří zlepšit motivaci jednotlivých zaměstnanců, když vidí, že jejich názory a zkušenosti jsou vítané a práce má smysl. Především se soustředíme na přípravu obnovy ulic a chodníků, rozumnou reakční dobu úřadu a smysluplné projekty. Komplikovaná je zimní údržba. Její organizaci a kvalitu budeme muset pro příští rok změnit.
Na konci března spustíme některé starší a připravené projekty a některé úplně nové. Patří mezi ně chodník V Lipkách nebo oprava Řevnické. Ucelený přehled najdete v článku k rozpočtu města. Chceme, abyste o těchto akcích měli přehled a věděli, co se skutečně plánuje a bude realizovat.
V průběhu prosince jsme podali jednu a v lednu jsme zpracovali a podali další čtyři nové žádosti o dotace. Pokud uspějeme, město získá ještě v letošním roce přibližně jeden milion korun na zateplení školní jídelny a další milion na výstavbu osvětlení školního hřiště, vybavení knihovny, dva nové stacionární radary s informační tabulí a vybavení zásahové jednotky našich hasičů. Připravujeme ještě další žádosti o dotace na rekonstrukci toalet u tělocvičny a na opravu povrchů nejvíce poškozených ulic.
Intenzivně se pracuje na nové svazkové škole. Počítáme, že během února se podaří zpracovat základní studii školního areálu a v březnu podáme spolu s obcemi mníšeckého regionu žádost o dotaci. Tady nás čeká opravdu běh na dlouhou trať. Plánem pro letošní rok je zahájit práce na projektu a pokud možno, získat alespoň územní rozhodnutí na areál. Osobně odhaduji, že od skutečné výstavby školy nás dělí následující čtyři až pět let.
Jak vidíte příprav a práce, jež směřují k tomu, aby se vám tady hezky žilo a byly opravené ulice města, je dost. Přejeme si, aby nám to šlo pěkně od ruky.
Mějte dobrý celý letošní rok, ať se vám daří v práci a dětem ve školách a školkách. Zároveň ať je nám dopřáno žít v klidu a ve zdraví.

Petr Digrin

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se