V předzámčí roste nový komunitní prostor

V předzámčí roste nový komunitní prostor

Stavební práce jsou v plném proudu

Poslední zářijový týden začaly stavební práce v mníšeckém předzámčí. Dochází k realizaci vítězného návrhu Komunitního prostoru v předzámčí, který hlasující veřejnost vybrala v rámci loňského ročníku participativního rozpočtu pod názvem Nápad pro Mníšek. Budou tu parkové lavičky, jevištní plocha s malým amfiteátrem a hřiště na pétanque.

V těchto místech vzniká jeviště

Vzniká tu malý univerzální prostor pro setkávání všech generací. Můžou se tu konat komorní koncerty, divadýlka pro školky, seniory i rodiny zase potěší hřiště na pétanque. Lavičky zase poslouží k posezení kolemjdoucím nebo během konaných kulturních akcí. Prostor je umístěn bokem, přiléhá k oplocení areálu firmy Pekařství a cukrářství Jarolímek a neblokuje tak hlavní travnatou plochu předzámčí, kde se pravidelně konají velké koncerty, trhy nebo jiné volnočasové akce.

Předběžná vizualizace nového komunitního prostoru

V říjnu zde bude navíc na panelech probíhat venkovní výstava nominovaných děl do soutěže České ceny za architekturu 2022. „Rád bych všechny pozval na komentovanou prohlídku výstavy, která se bude konat ve středu 12. října od 18 hodin,“ zve veřejnost k setkání městský architekt Josef Tlustý.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se