Zářijové Slovo starostky

Zářijové Slovo starostky

Starostka města Mníšek pod Brdy Magdalena Davis

Vážení a milí spoluobčané,
máme za sebou horké léto přerušované bouřkami, náhlými poryvy větru i vytrvalými dešti, jejichž kombinace často způsobila spoušť v podobě popadaných stromů, zaplavených nemovitostí a neprůjezdných silnic. Ráda bych proto hned na úvod poděkovala všem pracovníkům složek integrovaného záchranného systému, kteří se podíleli na likvidaci škod, a zejména pak našim mníšeckým a stříbrnolhoteckým dobrovolným hasičům, kteří obětavě a neúnavně vyjížděli na všechna hlášení a s čerpadlem a motorovou pilou zřejmě chodili i spát.
V polovině srpna se na mě řada z Vás obrátila v souvislosti s nečekaným oznámením Ředitelství silnic a dálnic, že v průběhu září zruší z důvodu rekonstrukce D4 autobusovou zastávku Mníšek
pod Brdy – závod.
Vzhledem k tomu, že během školního roku z této zastávky dojíždí asi 20 žáků do středních škol v Příbrami, se zrušením zastávky bez náhrady nemůžeme jako vedení města souhlasit. Situaci proto nyní řešíme se zástupci Regionálního organizátora pražské integrované dopravy (ROPID) a Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK). O dalším vývoji Vás budeme v průběhu září informovat na on-line kanálech města.
Co se týče dalších dopravních omezení, oprava mostu u restaurace Káji Maříka postupuje dle plánu, naopak v obnově povrchu Lhotecké ulice od Kvíkalky k točně autobusu ve Stříbrné Lhotě došlo v termínech realizace na straně dodavatele ke zpoždění a obnovu silnice pravděpodobně zahájí až v průběhu září nebo začátkem října. Ohledně aktualizovaných termínů zahájení stavebních prací a omezení s nimi spojených prosím sledujte v příštích týdnech informační kanály města.
Pak tu mám pro Vás několik pozvánek. Ve středu 7. září se od 18 hodin bude konat v sále školního Pavilonu veřejné projednání změny č. 1 územního plánu, veškeré podklady najdete na úřední desce města a budou podrobně představeny i přímo na veřejném projednání.
O týden později 14. září od 18 hod se v sále Pavilonu uskuteční slavnostní, závěrečné zasedání Zastupitelstva města Mníšek pod Brdy ve volebního období 2018–2022. Volby do zastupitelstva města pro volební období 2022–2026 proběhnou v pátek a v sobotu 23. a 24. září, proto neváhejte a přijďte vyjádřit svůj názor, je to příležitost, jak využít svých občanských pravomocí v demokratické společnosti a ovlivnit směřování města na příští čtyři roky.
Co se týče kulturních a společenských akcí, 2.-3. září pořádá spolek Rorejs svůj tradiční festival Štrůdl, 10. září budou oblíbené trhy Najíme se, 18. září proběhne v rámci Festivalu Jakuba Jana Ryby koncert v kostele sv. Václava a 24. září se v předzámčí opět uskuteční mníšecké slavnosti piva.
Na závěr bych ráda všem školákům i jejich rodičům popřála co nejhladší vstup do nového školního roku a všem ostatním pohodový návrat do každodenního života.

Krásné září

Magdalena Davis

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se