Magdaléna, o. p. s. otevřela své brány

Magdaléna, o. p. s. otevřela své brány

Koncert Davida Krause

Včelnický areál bývalé raketové základny je posledních dvacet pět let sídlem obecně prospěšné společnosti Magdaléna. Stejnou dobu je také domovem terapeutické komunity, kde se léčí lidé ze závislosti. V neděli 19. 6. se poprvé otevřely brány pro veřejnost, která si mohla nejen prohlédnout bývalý vojenský areál, ale také si užít bohatý program. Ten vznikl díky velké podpoře všech účinkujících, kteří Magdalénu, o. p. s. podpořili bez nároku na honorář.

Program otevřeli ředitel Ondřej Sklenář, Dominika Weiss Hošková, vnučka zakladatelky organizace Marie Kaplanové, starostka Mníšku pod Brdy Magdaléna Davis a senátor Petr Štěpánek. Za celou organizaci jim děkujeme za milá přání a vážíme si, že nás přijeli podpořit.

Na návštěvníky čekaly různé workshopy

Na hlavním pódiu vystoupily děti z dramatického souboru ZUŠ Řevnice pod vedením Renaty Rychlé. Jejich podání hry Davida Williamse „Pan Smraďoch“ sklidilo velký potlesk. Humorně pojatý příběh o přátelství dvanáctileté dívky s bezdomovcem zvládli mladí herci profesionálně zahrát. Úspěch mělo i pásmo básní nejmladších žáku dramatického oboru. Menší děti okouzlil klaun Bilbo. Jiří Bilbo Reidinger je v cirkusovém světě znám již několik desítek let. Věnuje se také režii, choreografii a učí na pražské AMU klaunské vidění světa a akrobacii. Kombinace hlubokých textů a hrou na akordeon je typické pro Sylvii Krobovou, která svým hlasem rozezněla celý areál. Kromě hudby si návštěvníci užili i ukázky cvičení a tance. Vystoupila děvčata ze závodního oddílu gymnastického aerobiku Bios Fit a také mistři světa ve společenském tanci manželé Skýbovi předvedli ukázku latinskoamerických tanců. Večer patřil koncertům. Sabina Ludányiová s kapelou rozhýbaly návštěvníky a jejich pohodová hudba mnohé příjemně překvapila. Celý program zakončilo vystoupení Davida Krause s kapelou. Jeho rozmanitý repertoár ve skvělém podání si užili všechny věkové kategorie. Poděkování patří moderátorce Vlaďce Pirichové, která s citem a humorem provázela celým dnem.

Zajímavý program byl i uvnitř bunkrů

Celé odpoledne se mohli návštěvníci seznámit s našimi adiktologickými službami. Terapeuti z léčebným programů připravili ukázky skupinové terapie a relaxační techniky mindfulness, lektoři z Centra primární prevence připravili ochutnávku odborných preventivních programů pro děti, mládež ale i pro učitele a veřejnost. Tým z harm reduction služeb kromě seznámení návštěvníků se svou činností připravil i „opilecké brýle“, kdy si lidé mohli vyzkoušet pocit pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Spolky z Mníšku pak pomohly vytvořit workshopy pro děti i dospělé – Lesní klub Sedmikvítek připravil nízká lana, Ještěrka Mníšek kreativní dílnu, Mirka Engelová se věnovala zdravému pohybu a manželé Pokorní nabídli tančírnu či výtvarný workshop.

Program si užívaly i děti

Rádi bychom poděkovali všem, kteří v netypicky horkém počasí dorazili, ale i všem, kteří se podíleli na organizování akce. Věříme, že si všichni s námi užili oslavy našeho výročí v pohodové atmosféře letního dne.

Šárka Slavíková Klímová, PR manažerka Magdaléna, o.p.s.

Použitá foto: Michal Kroutil

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se